Amd FX 9590 nasıldır?

onurjr34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bi oyun firmasından masaüstü bilgisayar alacağım iki işlemci seçeneği var. Ya 8320 ya 9590. Ben 9590 istiyorum ancak bu işlemci çok fazla enerji harcıyormuş. Ortalama günde 5 6 saat kullanıma göre ( bazen hafta içi süre düşebilir, bazende haftasonu artabilir ancak ortalama bu) elektrik faturama nasıl yansır. Çok genelleme olduysa i5 4690 ile karşılaştıralım. İ5 ile örneğin 50 lira gelen fatura 9590'la aşırı fazla mı gelir. Yada sadece pes, fifa, cs gibi oyunları oynamak için çok mu aşırı olur, 8320 ihtiyacımı karşılar mı? Çok fazla bilgim olmadığı için böyle sordum derdimi açıklayamadıysam yada saçmaladıysam affola. Herkese teşekkürler.
Not: İntel ile daha performanslı bir bilgisayar toplayabilirim evet..... Yukarıda belirttiğim konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

8320 yukarıdaki oyunlar için ihtiyacını karşılar gibi duruyor. 9590 alırsan tek derdin fatura olmaz fazla enerji fazla ısıdır ve o da yeni bir soğutucu demektir. Aksi takdirde oyunda ısıya bağlı olarak kapanmalar yaşayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı