AMD FX Darboğaz Sorunu

• Konuyu başlatan Canberk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 889
C

CPlOvEr

Ziyaretçi
Bence oyun sisteminde işlemcide önemli ama olabildiğince bütün paranızı ekran kartına yatırın derim. Amd FX serisi işlemcileride oyunlarda beklentinizin üstünde performans verecektir. Bende sizin için bu sistemi topladım umarım beğenirsiniz.
FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Kırmızı Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar
CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar
GTX750Ti Twin Frozr Gaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Toplam 1991 TL. (İndirimsiz fiyat)
İndirimle dahada düşer. Siz isterseniz ekstra işlemci soğutucuda alırsanız 2100 TL ' ye denk gelir. Seçtiğim kasa pahalı ancak içinde 750W güç kaynağıda var. Ayrıca 8 adet fanı var. Piyasadaki en iyi kasalardan diyebilirim.

Siz sistem toplamayin, rica ediyorum. 2000TL butceye 500TL'lik kasa ekleyip, anakarti LE modeli alip, ekran kartini GTX750 Ti sececekseniz lutfen oneri yapmayin. HDD'yi black degil, blue secin. Tamamiyle olmamis bu sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz sistem toplamayin, rica ediyorum. 2000TL butceye 500TL'lik kasa ekleyip, anakarti LE modeli alip, ekran kartini GTX750 Ti sececekseniz lutfen oneri yapmayin. HDD'yi black degil, blue secin. Tamamiyle olmamis bu sistem.
Burada herkes öneri verebilir. Sırf siz bir sistemi beğenmediniz diye olmamış vb. cümleler kullanmak sizin seviyenizi gösteriyor. Ayrıca birazcık kaliteden anlasanız 500 TL ' lik kasa demezdiniz. Gider 100 TL ' yede kasa alır. Önemli olan kasanın kalitesi. Ancak sizin gibi insanlar malesef bunu anlayamıyor !

Oyunu kasa oynatmayacak, ekran karti oynatacak. Ha der ki 3500-4000TL butcem var, gider bunu secerim ben de. Ekran kartini dusurup ondan pahali kasa secmek, ne bileyim biraz komik.

Corsair kalitesinde o kadar harika kasalar var ki, inceleseniz gorursunuz. İsme bagli kalmayin.

@SypeR bunun yanlış bilgilendirme ile alakası yok. Herkesin düşüncesi farklı olabilir. Kimisi kaliteli kasa ister, kimisi kalitesiz kasa... Renkler ve zevkler tartışılmaz gibi. Burada yanlış bilgilendirme yapmam için seçtiğim bileşenlerin uyumsuz olması gerekir.

--------- Mesajlar SypeR Tarafından Birleştirildi ---------

@SypeR Bunun yanlış bilgilendirme ile alakası yok. Herkesin birbirinin düşüncesine saygılı olması gerekir. Burada yanlış bilgilendirme yapmam için bileşenleri uyumsuz seçmem gerekirdi. Ayrıca kimisi kasaya önem verir, kimisi vermez. Siz önem vermiyorsunuz diye başkasının düşüncesine saygı duymamaya hakkınız yoktur. Süper Moderatörsünüz diyede burada gelip üste çıkıp nede olsa banlarım havasınada girmenize hiç gerek yok. Eğer gerek duyuyorsanızda bu sizin kalitenizi, seviyenizi gösterir.

Evet, yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz siz tam olarak burada. Tamamen baştan savma bir öneri yapıyorsunuz ki şuanda hem benim hem de Oğulcan Erişti'nin vaktini boşa harcıyorsunuz. Evet zevkler ve renkler tartışılmaz fakat arkadaş oyun oynayacak fakat size inanıp da gitse alsa o kasayı oyunlarda kartın yamulup kaldığını görünce içinden size neler diyecek? Ayrıca siz burada kendinize sistem toplamıyorsunuz, bir başkasına topluyorsunuz. İsterseniz aldığınız cezayı rapor edebilirsiniz. Fakat haksız olduğunuz halde rapor ederseniz daha üst bir ceza ile karşı karşıya kalacaksınız ki bunu ben değil üstümüz verecek!

syper moderatör abi o pc iyi de ram az
@Silinen üye Burada herkes düşüncesini paylaşabilir ancak bazı insanlar bunu anlamıyor. Size önermiş olduğum sistemde kasa biraz lükse kaçmış olabilir. Ancak piyasadaki en iyi kasa. Kasa ve ekran kartını siz kendi istediğinizi gibi alın ancak önerdiğim işlemci, HDD oldukça performanslı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı