AMD FX X4 4100 ve HD6850 Dual-X sistem performans arttırma

evrem12

Centipat
Merhaba.
Ekran kartı: HD6850 Dual-X GDDR5 2 GB 256Bit AMD Radeon DX11 ekran kartı
İşlemci: AMD FX X4 4100 soket AM3+ 3.6GHz 12MB cache 32NM ( fanlı )
Anakart: ASUS M5a78L-M LX V2 AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz (o. C. ) VGA anakart.
RAM: 4 GB 1X Kingston marka.
Depolama için 500 GB Toshiba harddisk mevcut.
550W redrock güç kaynağı mevcut.
İşletme sistemi: Windows 7 64 Bit.

Belirttiğim sistemi 2012'nin 4. çeyreğinde dizmiştim hala da kullanıyorum amacım şu an oyunları 1080 p 2K oynamak değil bu sistem üzerinde ne tür değişiklik yapıp biraz daha performans katabilirim oynadığım oyunlar Knight Online, LOL, CS GO, PUBG.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir SSD ve RAM eklemesi yapmalısın. İşlemcin için bir soğutucu alıp anakartın destekliyorsa overclock da yapabilirsin.

Öncelikle bir SSD ve RAM eklemesi yapmalısın. İşlemcin için bir soğutucu alıp anakartın destekliyorsa overclock da yapabilirsin.
Şuanki ramlerden alsam bir uyum problemi felan yaratır mı veyahut anakart ı güncel anakartlardan alıp ramleri 16 gb yapıp aynı ekran kartı ve işlemci ile ssd eklesem kullanabilirmiyim bu tarz uyum problemleri vb hakkında bilginiz varmı

Alacağınız yeni anakartın da işlemcinizin uyumuna göre almalısınız. Gene pek güncel bir anakart olmaz.

Bütçenizi belirtirseniz alabileceğiniz bileşenler hakkında yardımcı olabilirim :)
bütçemde 5000 tl ye kadar çıkar bu fiyata yeni bi kasada dizebilirim biliyorum fakat dediğim gibi aşırı bi performans istemiyorum o yüzden bu kasa üstünde oynama yapıp performans artırabilirmiyim onu merak ediyorum ve kafama yatarsa yapıcamda yani :)
Alacağınız yeni anakartın da işlemcinizin uyumuna göre almalısınız. Gene pek güncel bir anakart olmaz.
uyumları hakkında nasıl bi edinebilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı