AMD FX X6 6300 Sistem Hakkında Görüşleriniz Nelerdir ?

• Konuyu başlatan Hakk34
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 675
H

Hakk34

Ziyaretçi
Yakın bir zamanda bu sistemi alacağım. Elimde monitörüm ve HDD'm var. İndirimle 1400TL civarına geliyor, buda bütçemin son damlası. Görüşleriniz nedir ?

Toplam : 1893,70TL (İndirimsiz)

Bu arada kasayı kullananlar 500W PSU'nun max. 360W güç verdiğini söylüyorlar, doğru mudur bu ? Doğruysa bu sistem için yeterli midir ?

Evet, fakat almışken hepsini bir alıp 12 taksit'e çekicem o yüzden hepsini toplu almak istedim. PSU hakkındaki yorumlarınız var mı ?

PSU'ların yüzde olarak verimleri mevcuttur.

Benim 1000W PSU %80 verimlilikte, yani 800W'lık enerji sağlıyor ama 200W enerji ısı v.b şekillerde kayboluyor.

500W, 360W ise, %72 verimliiliktedir. Zaten bunu 12V Rail üzerinden sağlayabiliyordur. Çift ekran kartı kullanmayacaksan (SLI / Crossfire) şu haliyle kaldırır sistemi. OC v.b durumlarda yetersiz olabilir.

Ssd yi samsung 120 gb ile değiş. Daha kaliteli ve daha hesaplı ayrıca azıcık fazla para verip 256 bit bir ekran kartı al. O ekran kartıyla gta 5, bf4 ultrada oynamak hayal olur. Crysis 3 bile ultrada kasar bilginize.

Ultra takıntısı olan bir insan değilim, saten o saydığınız oyunlarıda oynamıyorum. Birgün oynarsam bile ultra değilde orta-yüksek arası benim için yeterli. SSD hakkında diğer arkadaşlarda önerirse düşünebilirim.

- - - Güncellendi - - -

kLkN7 ; Kardeşim elimdeki HDD'nin pek ömrü olduğunu sanmıyorum, SSD 120GB benim için yeterli fazla bir hafıza beklemediğim için hız olarak büyük avantaj .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı