AMD FX6300 Tabanlı Sistem Toplama

lykentos

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Benim bütçem kısıtlı. 1500 TL'ye, yeni nesil oyunları en azından normal ayarlarda açabilecek (Battlefield 4, GTA V, Witcher 3) bir sistem toplamak istiyorum. Kendim bir sistem topladım. Fakat merak ettiklerim var.

Parçalar:

Topladığım parçalar bunlar. toplamda 1700 gibi tutuyor fakat kasanın parasını ben karşılamayacağım için 1500 oluyor. Şimdi sorularıma geçeyim.

1- Bu Ekran kartı ile anakart uyumlu mu?
2- Bu sisteme 500W güç kaynağı yeter mi ?
3- Aynı paraya daha iyi bir sistem toplayabilir misiniz ?

Bu sistemi örnek olsun diye topladım. Parçaları araştırarak alırsan daha ucuza gelir. Bütçeyi aşıyorsa ekran kartını R9 270 yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    63,5 KB · Görüntüleme: 229
Ben intel tabanlı sistem toplamak istemiyorum daha çok amd tabanlı sistemlere yoğunlaştım. Buna göre daha iyi bir amd işlemci önerebilir misiniz ?

Bu sistemi örnek olsun diye topladım. Parçaları araştırarak alırsan daha ucuza gelir. Bütçeyi aşıyorsa ekran kartını R9 270 yapabilirsin.
Güzel bir sistem. Fakat dediğiniz gibi bütçemi aşıyor. Üstte belirttiğim ekran kartını bu sisteme takarsam nasıl olur ?

AMD am3 soketi çok eskidi. Bence intel sisteme yönel.
Bana 1500 TL bütçeli intel sistem hazırlayabilir misiniz örnek olarak ?

Bu sistem daha fazla performans verip daha az güç tüketecektir.

sistemfx.PNG

40 TL gibi bir fiyat geçiyor ama bununla daha çok performans alırsın.

Dosya Ekleri

• sistemfx.PNG
    sistemfx.PNG
    38,8 KB · Görüntüleme: 453
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı