AMD GPU sorunları genel mi?

282649

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben ne zaman Technopat Sosyal'e girsem hep bir 'AMD ekran kartı sorunu' adlı konular görüyorum. Ayrıca ben de AMD GPU kullanıyorum. Benim bilgisayar da kendi kendine kapanıyordu. Neden AMD bu kadar sorunlu bir GPU?

İyi akşamlar arkadaşlar. Ben ne zaman Technopat Sosyal'e girsem hep bir 'AMD ekran kartı sorunu' adlı konular görüyorum. Ayrıca ben de AMD GPU kullanıyorum. Benim bilgisayar da kendi kendine kapanıyordu. Neden AMD bu kadar sorunlu bir GPU?
Daha çok sürücüleri sorunlu diyelim. Sırf bu yüzden NVIDIA tercih ettim.

Kapanma sorunu ile ilgili detaylı bilgilerle konu açarsanız yardımcı oluruz.

Technopat Sistem paylaş.png

Belki de PSU sıkıntısı var.

Kendiliğinden kapanma PSU watt yetersizliği, CPU ısınması gibi sebeplerden kaynaklı olabilir. Ben de amd kullanıyorum ama bir sorun yaşamadım bugüne kadar. Bir sistem özelliklerini ve tam güçte işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını yaz dostum.

O kadar kart yapıyor AMD ama bi sürücüyü yapamıyor. Aynı model iki kartın biri başka sürücüde daha iyi çalışıyor öteki başka bir sürücüde hatasız çalışıyor. AMD kartları için driverleri de NVIDIA'ya göre daha yavaş yayınlıyor. Yeni çıkan oyunlara desteği NVIDIA hemen sağlayabiliyorken AMD geç kalıyor vs. Donanım olarak tamam ama yazılım konusunda düzelmediği sürece hoşuma gitmeyecek AMD kartlar.

PSU'da da sıkıntı olabilir. Ama AMD de çoğunlukla bu olabiliyor. Misal RX 5500 XT'de çok az yaşanırken RX 590 bu WattMan hataları yüzünden üretimi durduruldu. Driverları da sıkıntılı. Ne kadar performansları iyi olsa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı