AMD HD 5450 sistemde çözünürlük yükselince ekran gidiyor

vsn

Decapat
Daha fazla  
Meslek
.
Merhaba, aslında yaklaşık 3 aydır bu sorunu yaşıyorum ve internette bir çözüm bulamayınca sizlerden yardım almaya karar verdim :D

Not; sorun VGA ve HDMI da oluyor ve sorun ekran kartı veya kablolarla alakalı değil.

Eğer ekranımın çözünürlüğünü 1440 X 900'ün üstüne çıkarırsam görüntü gidiyor ya da sürekli olarak sinyal yok yazısı gidip geliyor ve böyle olunca monitör asla standby moduna da geçmiyor.

Sorun HDMI soketinde olabilir diye HDMI to VGA dönüştürücü aldım ama yine işe yaramadı, sorun HDMI'da nasılsa aynı devam ediyor.
Bilgisayarı TV'ye bağladığımda bir sorun olmadı sadece televizyondan kaynaklı input lag sorunu yaşadım.

Çözünürlüğüm 1440 X 900 olarak çalışsa da çalışırken ekranda sürekli kırmızı çizgiler çıkıyor ve çizgiler sürekli hareket ediyor.

Sorunun bilgisayarda olup olmadığını test etmek için monitöre PS4 bağladım ve bağlayınca sürekli "HDMI no Signal" yazıyor sürekli gidip geliyor ve yine monitör standby olmuyor.

Dediğiniz kadarıyla monitör kaynaklı duruyor.

Monitör 1440X900 ise buna kadar destek verir. DSR veya VSR ile farklı çözünürlük kullanılabilir fakat görüntü kalitesi etkilenmez.

Etkin Sinyal Çözümleme değiştirip deneyin.

Geri
Yukarı