Amd Hd Radeon 6570 ile Mavericks Normal Modda Açılmıyor

Arif Taban

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
(Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi » Technopat

Linkteki anlatımdaki her şeyi yaptım desem desem yalan olur bios taki her şeyi yaptım fakat Ben masaüstü Pc kullandığm için laptoptaki ekran kartı sorunu nu pc de uygulamadım. Yani driverleri silmedim.
Ekran Kartım Amd Hd Radeon 6570. Sistemdeki ekran kartı da o gözüküyor.
İşlemcide ki yonga ise
(ARK | Intel® Core™ i7-3770K Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz)

Aynı zamanda clover in menüsündeki optionsa gelip Graphics Injector menüde de ekran kartı olarak AMD Hd Radeon 6570 gözüküyor ve Inject Intel Zaten boş olarak gözüküyor.

2. Sizi takip etmediğim yer ise boş olan ntfs bölümümü direk hfs ye çevirdim yani sistemden yer ayırmadım.

Bu Ekranda Kalıyor ve HDD ışığı ve Usb Belleğin ışığı yanmıyor.

Sizce Sorun Ne Olabilir ?

(Yazıların Kaydığı Ekranda hiçbir hata almıyorum)

image.php

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem kitleniyor mu? Sorunu tam anlayamadım. Birde sistemindeki tüm bileşenleri yazarmısın. Boot ederken birde boot argument kısmına -x yazarak boot etmeyi dene. Sonuçlardan bizi haberdar et. :)

Sistem Özelliklerim:
  • ECS H61H2-MV Anakart
  • İntel Core İ7-3770 3.40 GHz 8 Çekirdek
  • Amd Hd Radeon 6570
  • 1 TB Harddisk
  • 8 GB RAM
  • bios 4.6.5

(Pc Kilitlenmiyor o rengarenk yükleme simgesi sürekli dönüyor. Bir de dediğim gibi hdd ışığı ve flash belleği ışığı yanmıyor.)

Emre Özemre ve halilkarakuyu dediklerinizi yaptım ve sonuç aynı. Fakat tek bir fark var bu sefer 10 dknin sonunda ekran kartı görüntü vermeyi kesti . İlk açılışta windows 8.1 açılmadı 2. açılışta açıldı ilk açılışta hdd nin ışığı yanmıyordu 2.sinde yanıyordu. Birazdan bir video yükleyeceğim orada olanlar gözüküyor.

Bazen yapılan imajlar olamayabiliyor hocam. Bende başka bir imaj deneyip kuruluma geçememiştim. Nireshi yükledim geçtim. Denemekte fayda var reklam yapmıyorum yanlış anlaışmasın.

AMD ekran kartından dolayı takılıyorsun galiba. -x ile boot etmeyi dene. Ek olarak Graphic Options altından Inject ATI/AMD seçeneği seçili ise devre dışı bırakıp dene. Inject EDID seçip dene. Denemeler yap yani. VGA kablo kullanma bu arada. DVI ya da HDMI kullanırsan daha iyi olur. Mac'in VGA desteği yok normalde.

Ayrıca Clover'da GraphicsEnabler yerine GraphicsInjector komutu kullanılmakta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

iŞTE BÖLE AECEP ABİ DEDİKLERİNİ DENEYECEĞİM.

AMD ekran kartından dolayı takılıyorsun galiba. -x ile boot etmeyi dene. Ek olarak Graphic Options altından Inject ATI/AMD seçeneği seçili ise devre dışı bırakıp dene. Inject EDID seçip dene. Denemeler yap yani. VGA kablo kullanma bu arada. DVI ya da HDMI kullanırsan daha iyi olur. Mac'in VGA desteği yok normalde.

Ayrıca Clover'da GraphicsEnabler yerine GraphicsInjector komutu kullanılmakta.

Recep abi çok sağol dediklerin yatpım mac os x i kurdum fakat Arkadaşlar usb den sürücüleri falan yüklemek için windows 8 den dosyaları farklı bir usb belleğe atıyorum usb belleği okumuyor. Disk izlencesinden ise gözüküyor biçimlendirip tekrar taktım ama yine usb masaüstünde çıkmadı. Büyük bir ihtimal -x ile güvenli modda açtığım için ama normal modda da sistem açılmıyor ne yapmam gerekli ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı