AMD ile İntel farkı nedir?

Umut28x

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar Intel i3 3.2 GHz oldugu halde 800 cıvarı bır sey fıyatı ama AMD 3.8 GHz oldugu halde 450 cıvarı bır sey. Neden bole bı fıyat farkı? PC topluyorum ben de 1700 en fazla butcem soyledıklerenıze gore bır sey almam daha ıyı olcak galıba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GHz herşey denemek değilidir Ghz yüksek olan iyi olduğu anlamına gelmez ve Amd tavsiye etmiyorum hem çok ısınıyor hem çok elektrik tüketiyor. Size g3258 öneririm.

Artık amd benim gözümde ölü. 970 soket artık bitti zaten siz en iyisi bir i3 4160 ile gtx 960 alın keyfinize bakın ;)

970 Soket derken?

Olay sayılarda bitmiyor. Saf performans değeri önemli. Mesela benim işlemcim şu anda 4 GHz'de çalışan bir FX-6300. 4 GHz diye i7 4790 kadar performanslı mı peki? Elbette ki hayır.

O bütçeye ne yapıcak 990 soketmi alacak. Ve artık amd yeni soket çıkarana kadar bence ! Amd alınmaz.

Hocam pardon benim kafa şu an bir milyon kusura bakma yonga setinden bahsetmeye çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı