AMD, Intel’in Pazar Payını Ele Geçiriyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD, Intel’in Pazar Payını Ele Geçiriyor
AMD Intel

Intel hala CPU pazarında güçlü olsa da AMD emin adımlarla ilerliyor. Piyasaya analizi şirketi Mercury Research tarafından yapılan araştırma ile AMD’nin endüstrinin tüm segmentlerinde büyüme kaydettiği açıklandı. Bu büyümede özellikle 7 nm Ryzen 3000 serisi işlemcilerin büyük payı olduğu ifade ediliyor. Şirketin hala Intel’in gerisinde kaldığı ancak rakibinin pazar payını sürekli çaldığı da bilgiler arasında. […]

Devamı: AMD, Intel’in Pazar Payını Ele Geçiriyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Masaüstü CPU payında AMD neden bu kadar düşük kaldı acaba, Intel sistem toplayan hem yurtdışında hem burada pek görmüyorum.

AMD tam bir fiyat/performans markası. Yıllar önce Intel fanboyluğu yüzünden "züğürt malı" diye dalga geçenler şimdi 3. Nesil ve 7 nm ile birlikte AMD fanboyluğuna başlamış. Gen 4 desteği de cabası. Şahsen fanboyluğu sevmem ancak Intel bu fiyatlarla yolacak keriz ararken pek sıcak bakmayı düşünmüyorum.

Yurdumun insanı biraz sıkıntılı olduğu için AMD'yi savunmaya kalktığımız anda "Intel'e parası yetmeyenler kuduruyor." sözünü işitiyoruz. İnsanlar paralarını yedirmeye çok meraklılar. Yıllardır AMD'yi savunmanın haklı gurunu yaşıyorum bu sene cidden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı