AMD işlemci önerisi

PenguenAdam

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Selam gençler tekrar ben. AMD bir işlemci istediğimden dolayı Intel tavsiye etmeyin onu baştan söyleyeyim. Şu anda Ryzen 5 3600 alacağım fakat fiyatlar çok hızlı yükseliyor alçalıyor ben yine de güvene almak istiyorum. Bana 6 çekirdek altı olmayan bir işlemci önerebilir misiniz? Hatırlatırım AMD istiyorum. Bütçe ise Ryzen 5 3600 fiyatının bandında istiyorum.
İyi günler.

Söylediğin fiyatta ve çekirdek sayısında Ryzen 5 3600'den iyisi yok ki. Daha iyisini istiyorsan kesenin ağzını aç 5600x al. Yani AM4 sokete bağımlıysanız, öyle bir anakart elinizde varsa diye söyledim. Yoksa ya Intel alın (11400F, 10600KF vb.) yada yeni soket AMD işlemcileri bekleyin.

Söylediğin fiyatta ve çekirdek sayısında Ryzen 5 3600'den iyisi yok ki. Daha iyisini istiyorsan kesenin ağzını aç 5600x al. Yani AM4 sokete bağımlıysanız, öyle bir anakart elinizde varsa diye söyledim. Yoksa ya Intel alın yada yeni soket AMD işlemcileri bekleyin.
Hocam yeni bir bilgisayar alıcağım o yüzden sordum. 5600X ise çok pahalı daha ucuz yerlerde bulmaya çalışıcağım 3600'ü.

Geri
Yukarı