AMD işlemciler vs Intel işlemciler

poyraz_42

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Uzmanı, Network Admin
Merhaba arkadaşlar bir öneri üzerine @Radeon RX 5500M ile Intel işlemciler ile AMD işlemciler üzerine dostane bir münazara yapalım istedik. Kendisi Intel işlemcilerin AMD işlemcilerine göre daha çok ısındığını söyledi. Ben ise HP markasının işlemci fark etmeksizin ısındığını dile getirdim. @Cliff_Burton.

Sizlerin de fikirlerini alabilir miyiz?

Son düzenleme:
HP markasının eski bir AMD işlemcili kasası var nereye ısınıyor anlamadım termal macunu kuruydu 35 derece üstüne çıkmıyordu pasif soğutma ile.

Intel ateş ediyor be reis.

İş laptop olunca pek çok şey değişir elbet ama... Sanırım 11900K'nın güç tüketimini görmedin. Technopat'ın incelemesini izle. Intel laf attığı FX serisine döndü, tükürdüğünü yalattılar 🤣

Konu başlığı yanıltıcı, Laptop işlemcilerini karşılaştırdığınızı belirtmeniz gerekiyor. Evet, laptoplarda İntel 10. nesil genel olarak daha fazla ısınıyor, özellikle 10750H. Tam bir soba kendisi.

Tabii kasaların da etkisi var buna, çok ucu açık bir konu. Tartıştığınız konunun linkini de paylaşmanız gerekliydi.

Intel ateş ediyor be reis.

İş laptop olunca pek çok şey değişir elbet ama... Sanırım 11900K'nın güç tüketimini görmedin. Technopat'ın incelemesini izle. Intel laf attığı FX serisine döndü, tükürdüğünü yalattılar 🤣

Laptoplardan bahsediyoruz. Intel kullanıp da ısınmayan birçok laptop var ama kasaların yapısı da önemli.

Eski kasalardan bahsetmiyoruz.

Daha detaylı bilgi verseydiniz konuda eski kasadan bahsetmezdim.

Daha detaylı bilgi verseydiniz konuda eski kasadan bahsetmezdim.

Pardon benim hatam. 🙂
Konu başlığı yanıltıcı, laptop işlemcilerini karşılaştırdığınızı belirtmeniz gerekiyor. Evet, laptoplarda Intel 10. nesil genel olarak daha fazla ısınıyor, özellikle 10750H. Tam bir soba kendisi.

Tabii kasaların da etkisi var buna, çok ucu açık bir konu. Tartıştığınız konunun linkini de paylaşmanız gerekliydi.

Genelleme yaptığımızı farz edersek yani kasa bağımsız soğutma?

Laptoplardan bahsediyoruz. Intel kullanıp da ısınmayan birçok laptop var ama kasaların yapısı da önemli.
i7 kullanıp ısınmayan laptop atsana lütfen? Amacı ısınmamak olup da ısınmayan laptoplar var elbet. Düşük güç tüketimini hedefleyen, ince ve hafif laptoplar için tasarlanan işlemciler ısınmaz tabi. AMD'de de durum bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı