AMD İşlemcili Bilgisayara Mac kurulur mu?

Ekin can

Kilopat
İnternette felan baktığımda AMD işlemci bilgisayarlar da Mac OS X kuruluyor. Sizden de kesin bi bilgi almak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim

Şimdiden Teşekkürler...

Niresh 10.8.2 dene ve açılış parametresi şu kodları kullan denemekte fayda var...
Kod:
 [FONT=Lucida Grande]boot: -force64 -allowAppleCPUPM PCIRootUID=1[/FONT]

boot: arch=i386 debug=0x100 npci=0x2000

boot: legacy_kernel -force64 arch=i386

boot: -force64 npci=0x2000 GraphicsEnabler=No -v

boot: -legacy -v arch=i386 npci=0x3000

boot: "Kernel Cache"=\amd arch=i386 -v
Eğer kurulum ekranını görürsen devam ederiz..

Bende Niresh indirdim ancak bir türlü kurulum ekranına geçemedim internette araştırdığımda kişisel bir blogda Niresh 10.8'in AMD Phenomlardan daha üstünü desteklemediğini bu nedenle 10.7 kurmam gerektiğini söylüyorlar X8 8320 var bende bu sadece 10.7 de çalışıyor diyorlar.

Sormak istediğim şey şu ki bu kurulumu X8 için 10.7de yaptığını söyleyen arkadaş flash player'ı vs. çalıştıramadığını söylüyor yani Niresh kurulsa bile böyle flash playerdan usb 3.0'a kadar herşeyin sürücüsünü tek tek bulup uğraşıp kuracakmıyım.

Yabancı sitelerde bu driver sorunu için multibeast den bahsetmişler bunu indirdim taşınabilir hard diske attım Niresh düzgün kurulursa bunu çalıştıracağım fakat garip olan şu ki bu program 20mb. Yani driverları önceden indirip sonra yeni Niresh kurduğumuz makinada mı çalıştıracağız bu mutlibeast'in mantığını anlamadım.

Düzenleme: niresh kurulumu bitince bütün driver vs. sorunlarınıda çözersem sistem amd de stabil çalışır mı yoksa durduk yere gereksiz kasmalar çökmeler falan oluyor mu amd olduğu için. Ben render işleri için kullanacağım makineyi ve windowsdan çok sıkıldım. Eğer bütün sorunalrı çözsen bile amd olduğu için stabil çalışmaz derseniz hiç uğraşmayayım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün gece itibariyle AMD FX işlemcili bilgisayarıma kurulumu yaptım, kurulumda sorun çıkmadı. Sadece ses kartı sürücüsü biraz uğraştırdı. Şu an her şey normal çalışıyor, aslında işlemciyi düzgün kullanamayacağından şüphe ediyordum ama Cinema 4D ile render aldım 8 çekirdeğide windowsdaki gibi kullanıyor, şimdilik gayet memnunum sorun yaşayanlara yardımcı olabilirim, iyi çalışmalar :)

Arkadaşlar dün gece itibariyle AMD FX işlemcili bilgisayarıma kurulumu yaptım, kurulumda sorun çıkmadı. Sadece ses kartı sürücüsü biraz uğraştırdı. Şu an her şey normal çalışıyor, aslında işlemciyi düzgün kullanamayacağından şüphe ediyordum ama Cinema 4D ile render aldım 8 çekirdeğide windowsdaki gibi kullanıyor, şimdilik gayet memnunum sorun yaşayanlara yardımcı olabilirim, iyi çalışmalar :)
Hangi sürümü kurdunuz. Bir ilk oluyor bu galiba :D

10.7 kurdum. Zaten FX'lerin Niresh 10.8 desteklemediğini söylüyorlar.

Kurduğum sistem:

İşlemci : amd fx 8320
Anakart : asus m5a97 evo r2.0
Ram : corsair xms3 4gb
HDD : WD CBlack 1 TB
GPU : NVidia 9800 GT

After effects gibi bana lazım olan programlarıda çalıştırdım bugün, sürücülerde sorunsuz, ancak photoshop'u bir türlü çalıştıramadım farklı yerlerden farklı sürümlerde indirdim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorular üzerinden değil de adım adım detaylı açıklarsanız çok kişi faydalanır. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı