AMD kartlarda çözünürlük yükseltme mümkün mü?

Zeki Mürmeyen

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Son zamanlarda görüyorum bazı arkadaşlar NVİDİA Control Panel den çözünürlüklerini monitörün desteklediğinin de üzerine çıkarabiliyorlar. Ben R9 270 ekran kartına sahibim ve monitörüm 1366x768. Ben de bunu Full HD yapmak istiyorum mesela, AMD ekran kartları için böyle bir şey mümkün müdür?

Nvidia'da o sistem öyle işlemiyor. Çözünürlüğü ekran çözünürlüğüne sıkıştırıyor. Bildiğim kadarıyla mümkün değil.

DX 11.1 destekli ekran kartıyla yapılırken neden DX11.2 destekli bir ekran kartı ile yapılmasın?
Yapılmasına yapılıyor fakat o kadar performans kaybını kim göze alır? Ben pek yapanı görmedim. Elinde R9 295 x2 olanlar ayrı. Gerçi o ekran kartına sahip olanlarda gidip 2K çözünürlüklü monitörde kullanmayacakları gibi display portundan direkt desteklediği çözünürlüğü kullanırlar. Yoksa bu çok önceden alışa gelmiş bir durumdu ama uygulaması hüsrandı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı