AMD M340 oyunlarda frekans düşürüyor

mustafa_5002

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba l. Aptopumun 2 ekran kartı var. Birincisi AMD R7 (512MB) iken ikinci ekran kartım AMD M340 (4096MB).
Arkadaşlar sorun şu: İkinci ekran kartımı aktif edip oyuna girdiğim an 3.40 GHz'den 0.78'e düşüyor.
Sorunu bir türlü çözemedim. Yaptığım işlemler:
-Format attım.
-Fanı değiştirdim termal macun ile birlikte.
-Güç seçeneklerini yüksek performansa çektim.
-Win 10 güncel.
-AMD driverları güncel.
Birinci ekran kartım ile girince GHz düşme yaşamıyorum ama ikinci ekran kartım ile girince 0.78 GHz'ye düşüyor.
İşlemcim = AMD A12 9720p 4 çekirdek.
RAM = 16 GB 8x2 2600 MHz.
İlginiz için herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    204,8 KB · Görüntüleme: 26
abi anlayamadım yükledim boşta iken sıcaklık değerlerim neden düşüyor ghz acaba
Boştayken GHZ düşmesi normal,çok elektrik kullanmasın diye yapıyor. Biraz oyun oynayıp değerlere tekrar bakabilir misiniz? Ya da siz oyun oynayın bana atın değerleri ben söylerim normal mi değil mi. Şimdilik boşta olan bir laptop için ortalamanın biraz üstünde.

Boştayken GHZ düşmesi normal,çok elektrik kullanmasın diye yapıyor. Biraz oyun oynayıp değerlere tekrar bakabilir misiniz? Ya da siz oyun oynayın bana atın değerleri ben söylerim normal mi değil mi. Şimdilik boşta olan bir laptop için ortalamanın biraz üstünde.
abi cs oynarken yaptım tam 0.78 ghz
Boştayken GHz düşmesi normal, çok elektrik kullanmasın diye yapıyor. Biraz oyun oynayıp değerlere tekrar bakabilir misiniz? Ya da siz oyun oynayın bana atın değerleri ben söylerim normal mi değil mi? Şimdilik boşta olan bir laptop için ortalamanın biraz üstünde.

Abi acaba işlemci darboğaza giriyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    793,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Abi CS oynarken yaptım tam 0.78 GHz.

Abi acaba işlemci darboğaza giriyor olabilir mi?

Yaklaşık olarak aynı modellere sahibiz. Tek fark bende M440 var fakat aynı işlem işe yarayacaktır. Oyunlarda dahili ekran kartı kullanılınca AMD A12-9720p işlemcisi nedensizce kendini maksimum hız olarak 0.8 GHz'ye ayarlıyor. Güç seçeneklerinden 'gelişmiş güç ayarlarını değiştir' deyin. Değiştirilebilir dinamik grafikler adlı bir yer olmalı. Orada hem pil hem prize takılı ayar için 'performansı en üst düzeye getir' deyin. Oyunlarda performansınız artacaktır.

Geri
Yukarı