AMD Mendocino Tanıtıldı: Zen 2 ve RDNA 2 Bir Arada

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Mendocino-Tanitildi-Zen-2-ve-RDNA-2-Bir-Arada8.jpg

AMD, Computex etkinliğinde Ryzen 7000 serisi işlemcilerinin yanı sıra alt seviye mobil segmente can getirmek için yeni mobil işlemcilerini duyurdu. Bu yılın dördüncü çeyreğinde şirket, Windows ve ChromeOS dizüstü bilgisayarları hedefleyen “Mendocino” kod adlı yeni bir seri piyasaya sürecek. 4 Zen 2 çekirdeği ve RDNA 2 birlikte bu mobil işlemcinin 399 ila 699 dolar aralığındaki […]

Devamı: AMD Mendocino Tanıtıldı: Zen 2 ve RDNA 2 Bir Arada
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Eki Görüntüle 1397617
Değerler güzelmiş. Aslında AMD'nin böyle güncellemeler yapmasını seviyorum çünkü bu, hem Nvidia hem Intel tarafında bir rekabet durumu oluşturuyor. AMD FSR teknolojisini çıkarmasa Nvidia DLSS'i bahane edip RTX serisini bastıracak.
Aynen "Ultrathin gaming made real" mış, mış, geç bunları AMD, gerçi AMD'nin kabahati var mı bilmiyorum da genelde üretici yapıyor bunu, işlemcilerine power limit koymasalar tam verimle mis gibi oyun oynatacak, 15 Watt olan çoğu APU'da 6-8 Watt güç limiti koymak bir örneği ve daha birçok örneği var bunun, markalar bundan vazgeçmeli. AMD'nin koyduğu sınır belli zaten 15-25 Watt aralığında üretiliyor bu işlemciler zaten daha niye kısıyorlar anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı