AMD mi Intel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi iki markanın fanboyları toplansın bakalım. Gene Intel çok berbat, battı gibi şeyler yazılacak belli. AMD için de bahane bulunur.

Akıyor bugün maşallah. Fanboylar da hiç yerinde durmuyorlar vallahi.

Intel RAM MHz düşürdüğü için AMD'den düşük performans veriyor, örneğin 5000 TL bütceniz olsa 3200 MHz RAM olsun diye Intel'in kullandığı 1500-2000 TL arası anakartlara vermek pek iyi sayılmaz. Alınabilirse o dediğim anakartlar ile Intel, AMD'yi geçiyor.

AMD mi Intel mi?

Şöyle gereksiz ve boş konular açmayı bıraksanız da daha yararlı şeyler öğrenmeye heves etseniz? Bu kaçıncı “AMD mi Intel mi?” konusu? İlla merak ediyorum diyorsanız, halihazırda 82828282828290282 tane açılmış konu var.
İnsanları birbirine düşürmeyi bırakın artık! Soruna cevap vereyim;
*Yerine göre değişir kesin bir şey diyemeyiz
*İki markanın da çok kötü ve çok iyi modelleri var. X işlemci markası çok kötü y daha iyi diye bir genelleme yapamayız.
*Son olarak şunu söyleyeyim; oyun için sadece X alınır veya render için sadece y alınır denmemeli.
Şu işlemci tavsiyesi dışında böyle gereksiz konular artık onaylanmamalı!
Kavga çıkar birazdan burada.

Sıkıldım. Düşük bütçede AMD yüksek bütçede İntel performanslı. Yerine göre değişir.

Şöyle gereksiz ve boş konular açmayı bıraksanız da daha yararlı şeyler öğrenmeye heves etseniz? Bu kaçıncı “AMD mi Intel mi?” konusu? İlla merak ediyorum diyorsanız, halihazırda 82828282828290282 tane açılmış konu var.
İnsanları birbirine düşürmeyi bırakın artık! Soruna cevap vereyim;
*Yerine göre değişir kesin bir şey diyemeyiz
*İki markanın da çok kötü ve çok iyi modelleri var. X işlemci markası çok kötü y daha iyi diye bir genelleme yapamayız.
*Son olarak şunu söyleyeyim; oyun için sadece X alınır veya render için sadece y alınır denmemeli.
Şu işlemci tavsiyesi dışında böyle gereksiz konular artık onaylanmamalı!
Kavga çıkar birazdan burada.

Doğru hocam.
Hocam püf nokta bu bilgisayar toplarken Bütçe düşükse AMD Yüksekse Intel seçilmelidir

AMD, neden mi?
Render' da tokatlıyor.
Oyunda iş görür.
AMD çipsetler daha iyi.
AMD daha ileriye dönük.

Ekran kartı dedin mi NVIDIA.

Paran var ise Intel.
Yok ise AMD.
Ama ikisinin performansında aman aman fark yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı