AMD overlock nasıl yapılır?

Bilgisayarımın özellikleri bunlar fakat tüm sürücüler güncel olmasına rağmen CS:GO'da en düşük ayarlarda 200 civarı FPS alıyorum normal mi? Ve ateş ederken düşüyor FPS.
Overclock nasıl yapabilirim anlayan biri var mı? anakartım da prime b450m-k
waq.png

Son düzenleme:
Maksimum 144Hz monitörün olduğunu varsayarsak ne yapacaksın daha fazla FPS’i?

Overclock dediğimiz işlem ayarları gireyim bitsin diye bitmiyor malesef. Her işlemcinin kendi ait bir değeri var. Kendin deneyip bulmalısın, stabilite testleri yapmalısın. Ekran kartı için Msi Afterburner ile frekansı yükseltip Furmark ile stabilite testi yap. Ekranda yırtılmalar kararmalar oluyorsa voltaj az geliyordur voltajı yükselt. Ama dediğim gibi OC işlemleri buradan anlatılacak şeyler değil, araştırıp kendin öğrenmen lazım.

Kendim bakıp beceremediğim için zaten gerçekten bilen insanlara sordum bilgisayarımın her özelliğini attım. Burada gelip azarlarmış gibi konuşma tarzında boş yapmana gerek yok güzel kardeşim bilgisayardan anlasam gelip buraya soru sormam kendim yaparım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi stok soğutucu ile O.C yapmayı denemenizi tavsiye etmiyorum. Ryzen serisi işlemciler çok hızlı ısınırlar ve yüksek sıcaklıklara ulaşırlar. Stok haldeyken bile 75-80 derece ise hiç O.C işine girmeyin.

İşlemciyi stok soğutucu ile O.C yapmayı denemenizi tavsiye etmiyorum. Ryzen serisi işlemciler çok hızlı ısınırlar ve yüksek sıcaklıklara ulaşırlar. Stok haldeyken bile 75-80 derece ise hiç O.C işine girmeyin.
300-400 lira bir bütçeyle bu sisteme ek bişeyler alsam örnek işlemciyi satıp üstüne 300 lira falan eklesem daha iyi büyük bir fark olur mu yoksa aynı mı olur acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı