AMD PC boşta beklerken donuyor

gewinnen

Decapat
Bilgisayarı indirme esnasında ya da 1-2 saatliğine dışarı çıktığımda ya da boşta hiçbir tuşa basmadan bıraktığımda 1-2 saat sonra belki de yarım saat sonra tam bilemiyorum, donup kalıyor. Monitörü kendim kapatıyorum ama PC ayarlarından da ekran kapatmaya ayarlı zaten.
Neyse işte, sorunum bu. PC neden donuyor acaba? Sapphire Pulse RX 5600 XT 20.7.2 sürüm yüklü - R5 3600 X işlemci. En stabil en iyi sürüm hangisi bu AMD belası ekran kartları için acaba? Sürümden olabilir mi ya da var mı bir öneriniz? PC ayarları nasıl olmalı? Bir de performans vs. modu vardı bir ara, onlar hala var mı? AMD performans mı seçilmeli normal kendi performansı mı?

Nasıl çözülür bu? Hangi ayarları yapmalıyım genel olarak, bana en iyi PC ayarlarını söyler misiniz?

Adsız.png

Bilgisayarda uyku modu ayarlı ise onu kapatın. Orası yüksek performans kısmında kalabilir. Ayrıca nihai performans modunu da yapabilirsiniz. Görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın belki çözüm olabilir. Bu ayarı kapatmanın başka bir sebebi ise Radeon programından yaptığın ayarların sıfırlanmaması için. İleri de işine yarayabilir? Onun haricinde bu hata ekran kartı yazılımından kaynaklanıyorsa 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyebilirsiniz.

Ben artık tövbe ettim bir daha asla AMD ekran kartı almam artık. Bir hevesle alınan sistemlerde bu tarz hatalar cidden üzücü bir durum.

Ayarladım, şimdi de 20.4.2 sürümüne geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı