AMD Phenom II X6 1100T için Anakart Tavsiyesi

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 10 Nisan 2011 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Ben bir iki hafta içerisinde bilgisayarı komple değiştireceğim, ekran kartı olarak HD 6850 Toxic edition şu anda var, işlemci olarak AMD Phenom II X6 1100T düşünüyorum. Şimdi sorular:
    1 - Anakart olarak ne tavsiye edersin?
    2 - RAM olarak ne tavsiye edersin? Bir de AMD Triple channel olmuyormuş diye duydum neden acaba?
    3 - Sence bu işlemci beni 3-4 sene idare edebilir mi?
    4 - Tavsiye edeceğin anakart, ram, bendeki ekran kartı ve düşündüğüm işlemci ile wow'u önümüzde çıkacak en az 2 ek paket boyunca beni en yüksek ayarlarda oynayabilir miyim?

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    1. Uygun fiyatlı, performanslı ve çok kaliteli bileşenlere sahip bir anakart dersen sana MSI tavsiye edebilirim: TeknoBiyotik: MSI 870A-G54 AMD 870 AM3 DDR3 ATX Anakart - Anakart - PC Bileşenleri
    2. RAM Tavsiyem CL değeri düşük en az 1333 MHz 4 GB Kit. AMD’de Triple Channel yok, Intel’in en son mimarisi Sandy Bridge’de de yok. Ama Dual Channel varken gerek de yok…
    3. Rahatlıkla 3 yıl kullanırsın. Ama artık teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki 3 yıl sonra neler olur bilinmez.
    4. WoW oynamak için öyle ahım şahım bir ekran kartına gerek yok. Bırak 2 ek paketi, 22 ek pakete kadar yolu var ;)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş