Çözüldü AMD R7 265 ekran kartı neden bozulmuş olabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shady_975

Centipat
Katılım
3 Mayıs 2019
Mesajlar
28
Beğeniler
3
Sapphire AMD R7 265 ekran kartımın bozulduğunu ve tekrar tamir edilemeyeceğini söyledi tanıdığım bir bilgisayarcı. Kendisi bilgisayarı bana satan kişidir bayağıdır tanıyorum kendisini. Oyun oynarken ekran tamamen gri olmuştu ve restart atsam olan tek şey siyah ekranda kalmasıydı bildiğim tek şey o. Adamdan bozulma sebebini öğrenemedim. İkinci birine gösterildi bu sefer "Bu ekran kartının üretimi durduruldu" gibisinden bir şeyler dendi, yani istediğim cevap değil. Bozulmadan 10-20 dakika önce sıcaklık riskli değildi, maksimum 63 derece olmuştur. Ama aşırı tozlanmıştı. Bozulmasına sebep olacak ne olabilir? Tamir edilmesi imkansız hale gelmesi zor değil mi?
 
Çözüm
İşini iyi yapan bazı servisler var. Onlara götürün kartı sana sebebini söylerler.
Normal bilgisayarcılar "Eski bu, işe yaramaz, yeni bir şeyler verelim muhabbetine girerler.

CngzC

Femtopat
Katılım
25 Ekim 2020
Mesajlar
31
Beğeniler
14
Sapphire AMD R7 265 ekran kartımın bozulduğunu ve tekrar tamir edilemeyeceğini söyledi tanıdığım bir bilgisayarcı. Kendisi bilgisayarı bana satan kişidir bayağıdır tanıyorum kendisini. Oyun oynarken ekran tamamen gri olmuştu ve restart atsam olan tek şey siyah ekranda kalmasıydı bildiğim tek şey o. Adamdan bozulma sebebini öğrenemedim. İkinci birine gösterildi bu sefer "bu ekran kartının üretimi durduruldu" gibisinden bir şeyler dendi, yani istediğim cevap değil. Bozulmadan 10-20 dakika önce sıcaklık riskli değildi, maksimum 63 derece olmuştur. Ama aşırı tozlanmıştı. Bozulmasına sebep olacak ne olabilir? Tamir edilmesi imkansız hale gelmesi zor değil mi?

Bozuk ekran kartı satmış olabilir mi?
 
KS
shady_975

shady_975

Centipat
Katılım
3 Mayıs 2019
Mesajlar
28
Beğeniler
3
KS
shady_975

shady_975

Centipat
Katılım
3 Mayıs 2019
Mesajlar
28
Beğeniler
3
O kartın ömrü bitiyor zaten.
Ben ne soruyorum kardeşim sen ne diyorsun. Anladık eski ekran kartı üretimi durduruldu. Ben ne bozmuş olabilir diyorum. Şuan masamın üstünde boş duruyor.
İçindeki tozları aldıktan sonra çalıştırmayı denemedim bu arada.
 

Furkan Cavuslu

Hectopat
Katılım
8 Eylül 2020
Mesajlar
3.467
Makaleler
2
Çözümler
7
Beğeniler
3.154
Yer
ゼロツー Ноль два
Ben ne soruyorum kardeşim sen ne diyorsun. Anladık eski ekran kartı üretimi durduruldu. Ben ne bozmuş olabilir diyorum. Şu an masamın üstünde boş duruyor.
İçindeki tozları aldıktan sonra çalıştırmayı denemedim bu arada.

Kartı uzun süre yükte çalıştırdıysan ömrünü tamamlamış olabilir. 4yıl iyi bir süre.
 
Yukarı