AMD R9 390X marka seçimi

• Konuyu başlatan Yusuf0zell
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B
Y

Yusuf0zell

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.

AMD üretimi bu kartlardan 3 markayı uzunca süredir araştırıyorum Sapphire - Msi - Asus

A - Sapphire

1 - R9 390 1010 MHz çalışıyor ve BM(Benchmark) performansı "62" FPS Fiyat = 1400

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
--13.03 dk görebilirsiniz--

2 - R9 390 trix 1055 mhz çalışıyor BM performansı 66.9 FPS Fiyat = 1700

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
--03.30 dk görebilirsiniz--

B - Msi

1 - R9 390 1000 MHz çalışıyor ve BM performansı GTAV üzerinden "61" FPS Fiyat = 1700
--6.38 dk görebilirsiniz--

2 - R9 390x 1050 MHz çalışyıor ve BM performansından emin değilim Fiyat = 2000

C - Asus ( En karışık olanı 2'den fazla modeli var. )

Arkadaşlar Asus'un cuII ve cuIII olmak üzere ikişer adet kartı var bu CU'lar bizim tabirimizle CuII de 2 tane CuIII de 3 tane fan var.

CU II'ler

1 - R9 390 1000 MHz çalışıyor Fiyat = 1600

2 - R9 390x 1050 MHz çalışyıor Fiyat = 2000

CU III'ler

1 - R9 390 1050 MHz çalışıyor Fiyat = 1700

2 - R9 390x 1070 MHz çalışyıor Fiyat = 2100

Asus'u pek yazmadım araştırmama göre teknopat üyeleri çok fazla Asus araştırması yapıyor, belki siz benden çok detaylı araştırma yapmış olabilirsiniz.

Şimdi gelelim ana meseleye arkadaşlar ben bu kartlardan birini almak istiyorum ve uzun vadeli bir bilgisayar olmasını istiyorum ancak çok kafa karıştırıcı bir durum var safir alacaktım sonra sitenizde bir üyeniz safir'in zaman içerisinde sorunlar çıkartabileceğini yazmış. Vazgeçtim MSI alacaktım ısınma problemini twinfrozer ile çözmüşler ancak Asus'un FPS değerleri ile örtüşmüyordu sonra Technopat'ın Asus cu3 R9 390x incelemesini izledim beğendim. Aklımda şu anda bu kartı almak var ve fiyatı 2100 gibi bir değerde sizce 390 cu3 mü yoksa 390x cu3 mü ? Yani aralarında ki 400 liraya 390x değer mi ? Veya diğer kartlardan mı seçim yapmalıyım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fury ve Fury X ile R9 380 arası olan R9 390 ve R9 390X'i almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kartın kendine göre bazı avantajları var fakat, R9 290 ve R9 290X'in mimarilerini kullanması, toplam yükte ortalama 275 watt güç çekmesi(bu duruma göre daha da artacaktır) ve DX 12'ye tam destek vermemesi beni bu kartlardan uzaklaştırıyor. R9 390X'de Asus'un DCIU 3 soğutması var ve bu soğutma vahşet derecede güçlü bir soğutma. Buna rağmen bu kart 85 dereceye çıkmayı başarıyor.

Sana tavsiyem, toplam yükte ortalama 165 watt güç çeken, DX12'ye Feature Level 12.2 üzerinden destek veren ve basit soğutucular kullanıldığında bile ısınmayan GTX 970 ve GTX 980 kartları arasında bir seçim yapmanı tavsiye ederim.

Arkadaşlar kusura bakmayın yazma iznim yoktu ama sizleri takip ettim bi tane kart buldum msi 980ti 2200 dedi sıvı soğutmalı bi sistem kurmuş elemanın teki ama benim nakit verecek param olmadığı için 1600ün üstüne çıkamadım çocukta yok dedi :/ sonra iyice bir heseplama yaptım kurduğum bilgisayarda ekran kartına verebileceğim en fazla fiyat 1600 çıktı :( sanırım r9 390 dcu3 almaktan başka seçeneğim olmuyor ti'yide kaçırdıktan sonra hele ...

Eğer siz o ti'yi almak isterseniz adres vereyim kaçırmayın bence ist. oturuyorsanızda kontrol edip alırsınız

OYUN CANAVARI PC SATILIKKKKKKKK.... ! - Kasa ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Donanımları sahibinden.com'da - 225278258

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı