AMD Radeon 20.5.1 guncellemesi

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba,
Iki gun once 20.4.2 recommended surumu ardindan, 20.5.1 optinal surum duyuruldu. 20.4.2 test etme sansi buldum, 20.2.2'ye gore Benchmark skorlarinda 150-200 puana kadar bir artis var. Onun disinda bazi hatalari kokunden halletmisler gibi. 20.5.1'i aranizda kuran var mi? Hic Benchmark'a sokan oldu mu? Ciddi oyun performans iyilestirmeleri de yapilmis.

Son düzenleyen: Moderatör:
20.4.2'i kurdum performans düşüşü oldu RX 570 kullanıyorum.
Hatta ekran kartımın VRAM kapasitesi düştü.

20.5.1'i bugün kurdum bir sorun yaşamadım. Performans artışı da pek görmedim. Sadece GTA 5 oynadım. Şu ana kadar gördüğüm tek sorun AMD'nin yayınladığı driverlar Radeon 520 kartımı Radeon R5 M330 olarak görüyor. HP'nin sitesinden yüklemek istediğimde en son Windows 10 1903 için driverlar mevcut.

Yükledim. ACO açtım. Bazı anlarda FPSyükselen sahnelerde görüntü yırtılmaları atık olmuyor. Bu ACO'ya özgü bir sorundu diğer oyunlarda olmuyordu. Artık AC Odyssey'de de olmuyor.

Evet guncellemede bazi oyunlara yonelik yenilikler mevcut. Ben su anlik 20.4.2 test ediyorum, daha dun kurdum. Ozellikle rx5700 ve xt kartlarda ciddi ani drop dusmeleri vardi, bu guncellemede hepsi duzelmis.

VRAM kapasitesi düştü.
VRAM kapasitesi arttı, işlemci Ghz temel frekans da çalışmaya başladı. Video ve video oyunlarda görüntülerde iyileştirmeler gördüm.

Radeon 520 kartımı Radeon R5 M330
O sorun üreticiye ait, üretici Radeon 520 istediği gibi güçlendirip veya kısabiliyor gücünü. Yani kısaca AMD veriyor ve üretici istediği gibi şekillendiriyor, sonuç AMD yazılımı farklı donanım olarak algılıyor. AMD bunun için yeni donanımlarda üreticileri uyaracaklarını ve verdikleri donanımı kullanamaya teşvik edeceklerini söyledi.

Bu arada istersen 540 sürücüsü indir yine R5 M330 olarak kuracak, 520 ekran kartına destek verilene kadar istediğin modelin güncel sürücünü indir, senin kartı tanıyıp istediği sürücüyü kuruyor.

Bu sürümde overclock sorunlu maalesef. GPU saat hızı haricinde diger veriler artarken sadece GPU saat hızı artmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı