AMD Radeon 530 Ekran kartı düşük performans

aktsalper

Centipat
Biliyorum Radeon 530 bir Gaming ekran kartı değil. Ama yine de GTA 5'te 35-40 FPS verebilen bir kart. Benim sistemimde ise maalesef emülatörden PUBG Mobile oynarken bile 25-30 FPS alıyorum. Radeon 530 görev yöneticisinde GPU 1 diye gözüküyor ve kullanım %22 yazıyor. Daha çok Intel dahili ekran kartını kullanıyor. Lütfen yardım edin. Ekran kartımdan verim alamıyorum.
Sistemim:
-i5 8250U CPU
-Intel UHD Graphics 620 (Dahili ekran kartı)/ AMD Radeon 530 (Harici ekran kartı)
-12 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorum Radeon 530 bir Gaming ekran kartı değil. Ama yine de GTA 5'te 35-40 FPS verebilen bir kart. Benim sistemimde ise maalesef emülatörden PUBG Mobile oynarken bile 25-30 FPS alıyorum. Radeon 530 görev yöneticisinde GPU 1 diye gözüküyor ve kullanım %22 yazıyor. Daha çok Intel dahili ekran kartını kullanıyor. Lütfen yardım edin. Ekran kartımdan verim alamıyorum.
Sistemim:
-i5 8250U CPU
-Intel UHD Graphics 620 (Dahili ekran kartı)/ AMD Radeon 530 (Harici ekran kartı)
-12 GB RAM

Driver'ların güncel mi?

Oyun hangisinde başlatılıyor? Harici olanda değil ise bu video size yardımcı olucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Driver'ların güncel mi?
Driver' larım güncel değil. Çünkü aynı ekran kartına sahip diğer kullanıcılardan bazıları ekran kartının isminin değişmesi gibi sorunlar yaşamışlar. Ayrıca siyah, mavi ekran hatası almaktan da korkuyorum. Kısaca şunu söyleyebilirim sürücüler eski hem de baya. Garanti hatasız bir güncelleme yolu varsa öğrenmek isterim. Pek bilgili değilim bu konularda.
Emülatörler işlemciyi kullanıyor diye biliyorum. Yüksek performanslı grafik seçeneği ile açabilme şansınız var mı?
Deneyip geri döneceğim.
Oyun hangisinde başlatılıyor? Harici olanda değil ise bu video size yardımcı olucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Işe yaramadı. Ne yapmam gerek ?

Son düzenleme:
Aynı sorunu neredeyse 1 yıldır çözmeye çalışıyorum ve sanırım çözümü buldum.Bios güncellemesi yaptım ve artık Radeon 530'umu kullanabiliyorum.Bir deneyin derim.

Dostum merhabalar nasıl BIOS'u güncelledin anlatır mısın? ya da servqngorgu insta hesabım bana ulaşır mısın?

Hocam kusura bakmayın şimdi gördüm yazdığınızı. BIOS güncellemesi için bilgisayarınızın markası neyse kendi sitesinden en güncel -kendi modeline göre- BIOS sürümünü kurmanız gerekiyor.
Benim PC Lenovo marka olduğu için aşağıdaki video yardımıyla yaptım

Geri
Yukarı