AMD RADEON 6610 Performans Düşüklüğü

taylanbektas

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Istanbul, Turkey
Arkadaşlar merhaba, bilgisayara format attım. Ekran kartı driverim normalde AMD RADEON 6610 ama yükleyince, her driver programından veya windows kendi olarakdan AMD RADEON 7500/7600 SERIES i yüklüyor. Bu ekran kartı çalışmıyor hatta. Onunla çözünürlük 1366x768 den 1024 e iniyor. 6610 la devam edin diyeceksiniz fakat bunun da performansı düşük güncel olmadığı için. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaşlar oyundaki kasma sorunun nedeni sadece o olmayadabilir çünkü oyunu açtıktan 5 dk sonra kasmaya başlıyor ve bazen düzeliyor. Eğer bu ısınmadan kaynaklı ise (fanları temizledim) termal macunu değiştirebilirim ne diyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Samet Akman

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Edirne
Sorunun ne olduğunu düzgün anlat. Şahsen ben hiç bir şey anlamadım.

KS
taylanbektas

taylanbektas

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Istanbul, Turkey
Bilgisayar formattan sonra eskiden kasmadığı oyunlarda kasma yapıyor ( Bilgisayarın ekran kartı vs. yeterli ) . Ekran kartım normalde AMD Radeon 661o. Formattan sonra driver programları olsun, Windows olsun bunu AMD Radeon 7500/7600 olarak alglayıp kuruyor. 7500/7600'ü kurunca ekran kartı görevini yerine getirmiyor, hatta ekran çözünürlüğü bile düşüyor. 6610 Dan devam edemem çünkü güncel değil. Aynı zamanda kasmasının bir nedeni de bilgisayarın ısınması olabilir . Fanlar temiz fakat termal macun yenilenmesi gerekiyor olabilir.

TeRS

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarın Markasını Modelini Yazarmısın..

KS
taylanbektas

taylanbektas

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Istanbul, Turkey
Casper Nirvana NB 15.6

@Recep Baltaş bir de siz bakın eminim siz biliyorsunuzdur :(

Evet arkadaşlar sorunu sanırım buldum. Bilgisayarın altına 2 buz yerleştirdim ve şu an 60 FPS sabit alıyorum. Termal macunu yenilemeliyim sanırım.

caspernirvanacmsiyah6-500x500-jpg.3989

Son düzenleyen: Moderatör:

Yukarı