AMD Radeon HD 4850 Sürücü Güncelleme Sorunu

kralize

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon HD 4850 model ekran kartına sahibim. Ekran kartım şu an 2009'da ki driveri ile çalışmakta fakat internet sitesinden güncel driverlara ve Driver Booster vb. driver güncelleme programları ile baktığımda 2016'da çıkmış güncel bir sürücü olduğunu görüyorum. İşte sorun da tam olarak burada başlıyor. Aşağıda denediğim yöntemleri ve karşılaştığım sorunları yazdım. Yardımlarınızı bekliyorum.

1. Sürücüyü driver güncelleme programları ile güncellemeye çalıştığımda "aygıt yazılımı yüklenemedi" sorunu ile karşılaşıyorum.
  2. Driveri sitesinden elle yüklemeye çalıştığımda hata alıyorum.
  3. Aygıt yöneticisinden ekran kartımı bulup, sürücüyü güncelleştir dediğimde: "Parametre Hatalı" sorunu ile karşılaşıyorum.
  4. Bilgisayarıma format atıp yeniden kurmayı denedim fakat yine olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha bir hafta önce HD 4850 sürücüsünü AMD'nin sitesinden indirip sorunsuz bir şekilde kurdum. Dikkat et işletim sistemi seçimine. 7 sürücüsü 8 ve 10 da yüklenemiyor. 8 ve 10 sürücüsü 7 de yüklenebiliyor. İşletim sistemini belirt yardımcı olalım. Ayrıca sürücü bulma programları hiç bir işe yaramıyor. O bulduğu kaynağa sürücü 2016 da yüklendiği için sana öyle diyor. Yani yüklesen de sürümün ne olduğu belli bile değil.

İşletim sisteminiz nedir?

Windows 7 Ultimate kullanıyorum.

Daha bir hafta önce HD 4850 sürücüsünü AMD'nin sitesinden indirip sorunsuz bir şekilde kurdum. Dikkat et işletim sistemi seçimine. 7 sürücüsü 8 ve 10 da yüklenemiyor. 8 ve 10 sürücüsü 7 de yüklenebiliyor. İşletim sistemini belirt yardımcı olalım. Ayrıca sürücü bulma programları hiç bir işe yaramıyor. O bulduğu kaynağa sürücü 2016 da yüklendiği için sana öyle diyor. Yani yüklesen de sürümün ne olduğu belli bile değil.

Elle seçip indirmeye çalıştım yine olmadı, yanlış seçmediğimden eminim. AMD'nin otomatik güncelleme programını indirip denedim yine olmadı. Windows aracılığı ile güncel sürücüyü çevrimiçi aradığımda "Parametre Hatalı" diyor. Ayrıca her yer de benim ekran kartım adına: 2016'da yayınlanmış bir driver olduğu gözüküyor. Yani programların bir günahı yok.

Windows 7 Ultimate kullanıyorum.

Elle seçip indirmeye çalıştım yine olmadı, yanlış seçmediğimden eminim. AMD'nin otomatik güncelleme programını indirip denedim yine olmadı. Windows aracılığı ile güncel sürücüyü çevrimiçi aradığımda "Parametre Hatalı" diyor. Ayrıca her yer de benim ekran kartım adına: 2016'da yayınlanmış bir driver olduğu gözüküyor. Yani programların bir günahı yok.
O programlar suçlu. 2016 dediğine bakma sen yüklediğinde sürücü tarihi eski olacaktır inan bana. Çünkü ekran kartı çok eski. İşletim sistemi 64 Bit mi, 32 mi? DDU ile güzelce bir sürücü temizle ve vereceğim linkten indirip dene.

64 bit kullanıyorum. DDU seçeneğini ben de denemeyi düşünüyordum. Gece eve geçince deneyeceğim.

Legacy
Bu linkte Windows 7 64 için uyumlu sürücü var. DDU ile temizleyip yeniden kurulum yap. Sorun devam ederse Windows 10'a geç. Çünkü sürüyü Windows update otomatik olarak yükler zaten.

Yardımların için teşekkür ederim. Gece bu yöntemin deneyip sonucunu buraya yazarım. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı