Daha fazla  
Üç gün önce Windows 7 olan bilgisayarımı Windows 10 yaptım. Hatta daha önceden bozulduğu için kullanamadığım ekran kartımın, (Radeon HD 5000) birden bire çalıştığını fark ettim. Ben de direkt driverları aradım. Windows 10 için bulamadım fakat arkadaşım Windows 8 için indir, olmadı uyumluluktan Windows 8 uyumluluğunda çalıştır, zaten aynı dosyaları kullanıyor dedi. Ben de denedim yüklendi, AMD Gaming Evolved, Catalyst vs geldi. Ben de hemen oyuna girip denemek istedim. Birkaç oyunda çalışmadı. Araştırdığımda sadece orjinal oyunları çalıştırdığını öğrendim. Ben de GTA V ve Far Cry 3 yükledim. Optimize et dedim, sadece Far Cry 3 optimize oldu. Far Cry 3'ü çalıştırdım oyun açıldı. Kapanıp update yapmaya başladı bekledim. Yüklenince açtığımda oyun açılıyor, sesler var fakat ekran siyah kalıyor. Gelecek gibi ekran ışığı var ama görüntü yok. Ve bu GTA 4 gibi birkaç oyunda daha oluyor. Bir tek Assassin's Creed'de hata vermedi veya açılmamazlık yapmadı. İşin garibi onboard ekran kartımı kapatınca AMD'nin sürücülerinin güncel olmadığını ve Windows'un bu yüzden AMD'yi çalıştıramadığını söylüyor. Ama HD Graphics ile Assassin's Creed'e girdiğimde, en düşük ayarlarda oynayabiliyordum 15-20 FPS ancak. Şimdi girdiğimde neredeyse son ayarlarda 30-40 FPS rahat alıyorum. AMD çalışıyor gibi ama çalışmıyor diyor PC. Kısaca yardım edin bu sorunu nasıl düzelteceğim?

NOT: Bir de Far Cry 3 ilk başta çalışmıştı, update yapmama rağmen. Daha sonra ayarlarını biraz düşürecektim, DX 11'i DX 9 yaptım. İşte ondan sonra Far Cry 3'e giremedim. Bununla bir alakası var mıdır bilmiyorum.
Eğer bir şekilde buraya gelmiş ve buna benzer bir sorun yaşamataysanız diye yazıyorum.

Eski laptop amd ekran kartlarında olan klasik sorunmuş. Sürekli yüksek sıcaklıktan dolayı ekran kart çipinin lehimlerinin yapısı bozulmuş. Sonucunda kartı söküp bilgisayarı kullanmaya devam ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı