AMD Radeon HD 5500 Series 0 VRAM hatası

4nxiete

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Psikoloji öğrencisi.
Merhabalar.

Kardeşimin bilgisayarında AMD Radeon HD 5500 Series GPU var, birkaç gün önceye kadar CS:GO, korsan GTA V oynuyordu şimdi ise en dandik oyunu dahi oynayamıyor. "dxdiag" komutundan ekran sekmesinde kart ismi yazmıyor. 0 VRAM gözüküyor. CPU-Z görmüyor. Fakat aygıt yöneticisinde kart ismi gözüküyor. Kartı güncellemeyi denedim, zaten en son sürüm daha yeni bir güncelleme yok diyor. AMD'nin sitesinden olsun, başka kaynaklar olsun oralardan yükledim güncellemeyi. Çeşitli driver programları da son sürüm gösteriyor. Ne yapacağımı anlamadım, 2 gündür kafayı yiyeceğim bazı ekran görüntüleri yüklüyorum oraya da bakarsınız. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi bozulmuş olabilir. Verilerinizi başkan bir diske taşıyıp Windows'u temiz kurmayı deneyebilirsiniz.
CPU'ya entegre ekran kartı varsa sisteminizde, BIOS'a gidip bu donanımı kapatmayı deneyebilirsiniz.

İşletim sistemi bozulmuş olabilir. Verilerinizi başkan bir diske taşıyıp Windows'u temiz kurmayı deneyebilirsiniz.
CPU'ya entegre ekran kartı varsa sisteminizde, BIOS'a gidip bu donanımı kapatmayı deneyebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler, formatı denedim sorun çözülmedi. BIOS'tan paylaşımlı ekran kartını da deaktif ettim. Sorun devam ediyor. Kart mı bozuldu diyeceğim, o zaman görmemesi gerekmez mi? Kart üzerinden görüntü alıyorum ayrıca. Güncel.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı