Çözüldü AMD Radeon HD 6470M ekran kartı sürücü hatası HP Pavilion G6 1035st

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UnDeRWoRLD

Decapat
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6470M (HP)
Anakart
Hewlett-Packard Hp Pavilion G6 Notebook
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz
Uzun süredir araştırma yapıyorum bakmadığım site kalmadı ( Technopat dahil ) farklı farklı kullanıcıların açtığı birçok konuyu açıp uzun uzun inceledim ama çözüm yok.
Birçok kez driver sildim yükledim, format attım ama halen ekran kartını görmüyor sistem.
En son çare laptopu kaldırıp camdan aşağı atmak galiba :)

Sizden ise ricam şu, öncelikle konu hakkında bilgisi ve kesin çözümü olmayan kişiler yazmasın konu uzamasın, çünkü bu site üzerinde açılan birçok konuyu inceledim hatta farklı sitelerdeki konuları da inceledim tek sunulan çözüm DDU ile driver ı silip AMD sitesinden en son sürücüyü kurmak ( beta ve normal sürücü olarak )
Bunların hepsini denememe rağmen ekran kartı devreye girmiyor. ( yüklü gözükmesine rağmen )
Sorun az çok belli yazılım desteği olmadığı için sıkıntı çıkıyor sonuçta AMD ve eski bir donanım fazla umut bağlamamak lazım :)

Son olarak bu sorunla uğraşıp yapabilen biri varsa ne yaptığını detaylı anlatabilirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.png
    2.png
    72,8 KB · Görüntüleme: 41
  • 3.png
    3.png
    191,3 KB · Görüntüleme: 32
  • 3.png
    3.png
    191,3 KB · Görüntüleme: 47
  • 4.png
    4.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 32
  • 5.png
    5.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm
Denetim Masası> Güç Ayarları kısmından gelişmiş güç ayarlarına girip AMD kartının yüksek performans modunda veya prizde iken devrede olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

Ayrıca bildiğim kadarıyla HD 6470M için Crimson sürücüleri beta sürümü olarak geçiyor. Crimson yerine uyumlu Catalyst sürücülerini kurmanız daha mantıklı olur, eski kartlar için sunulan Crimson sürücülerinde bu tarz hatalarla karşılaşmak fazlasıyla normal. Ayrıca Crimson sürümünde hangi GPU'yu kullanacağınızı seçemezken Catalyst sürücüsünün ayarlarından AMD ekran kartını devreye sokabiliyorsunuz.
Bakın özellikle belirttim denenebilecek çoğu şeyi denedim buna Catalyst sürücüsü de dahil, güç ayarları da dahil. Bana farklı bir çözüm lazım, bu normal driver sil yükle işiyle olmuyor.
Ayrıca neredeyse açılan bütün konuları zaten inceledim hepsinde sizin yazdığınız şeyleri önermişler ve hiçbiri çözüme ulaşmamış.

Gözümden kaçmış olabilir diye bir umutla ben konu açmak istedim çünkü fazla teknik bilgim yok. Son çare bu sorunu çözebilen biri var mı diye beklemek.
Nihayet kendi kendime çözdüm sorunu başta Windows 7 kurulumu şart Windows 10 da kesinlikle olmuyor ikinci bir olay olarak bulduğum bir driver sitesinden eski driver ı indirmek gerekiyor onun haricinde denediğim bütün driverlar çalışmıyor. Bu yüzden konuyu çözüldü olarak işaretliyorum.
Denetim Masası> Güç Ayarları kısmından gelişmiş güç ayarlarına girip AMD kartının yüksek performans modunda veya prizde iken devrede olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

Ayrıca bildiğim kadarıyla HD 6470M için Crimson sürücüleri beta sürümü olarak geçiyor. Crimson yerine uyumlu Catalyst sürücülerini kurmanız daha mantıklı olur, eski kartlar için sunulan Crimson sürücülerinde bu tarz hatalarla karşılaşmak fazlasıyla normal. Ayrıca Crimson sürümünde hangi GPU'yu kullanacağınızı seçemezken Catalyst sürücüsünün ayarlarından AMD ekran kartını devreye sokabiliyorsunuz.

Bakın özellikle belirttim denenebilecek çoğu şeyi denedim buna Catalyst sürücüsü de dahil, güç ayarları da dahil. Bana farklı bir çözüm lazım, bu normal driver sil yükle işiyle olmuyor.
Ayrıca neredeyse açılan bütün konuları zaten inceledim hepsinde sizin yazdığınız şeyleri önermişler ve hiçbiri çözüme ulaşmamış.

Gözümden kaçmış olabilir diye bir umutla ben konu açmak istedim çünkü fazla teknik bilgim yok. Son çare bu sorunu çözebilen biri var mı diye beklemek.
Nihayet kendi kendime çözdüm sorunu başta Windows 7 kurulumu şart Windows 10 da kesinlikle olmuyor ikinci bir olay olarak bulduğum bir driver sitesinden eski driver ı indirmek gerekiyor onun haricinde denediğim bütün driverlar çalışmıyor. Bu yüzden konuyu çözüldü olarak işaretliyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı