AMD Radeon HD 7730M Mavi Ekran Sorunu

omdae

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Samsung NP350V5C-T01TR model laptopa ve Windows 10 işletim sistemine sahibim. Bir süre önce laptopum sistem başlatılırken birbirinden değişik mavi ekran hataları vermeye ve kendini yeniden başlatmaya başladı. Yaptığım araştırmalar sonucu hatanın ekran kartımdan kaynaklandığını farkettim.

Laptopumda biri Intel HD Graphics 4000 ve diğeri AMD Radeon HD 7730M olmak üzere iki adet ekran kartı mevcut. ATI'nin sürücülerini kaldırdığımda bütün sorunlar ortadan kalktı ve ne zaman ATI olan ekran kartıyla ilgili bir şey yapmaya kalksam (sürücüleri geri yükleme, güncelleme vs.), laptop tekrar kafayı yiyor. Sizce bu sorunun kaynağı ne, ekran kartım mı öldü? Ne yapmam gerekir? Ayrıca ekran kartı öldüyse değiştirilebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

aygıt.jpg
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartı arızalandığında bu sorun meydana gelir. Belki Reballing bu sorunu çözer ama cihazınız eski olduğundan buna değmez. AMD'yi devre dışı bırakıp elveda deyin. Bir sonraki cihazınız için araştırmalara başlayın, eğer oyun oynamak istiyorsanız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı