AMD Radeon HD 7800 Güç Kaynağı Önerisi

Özay Şen

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Amansız Öğrenci
Detaylarla çok fazla sıkmaya gerek yok ama yeni bir güç kaynağına ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bir süre önce yadigar Nvidia ekran kartımı 2048MB ATI AMD Radeon HD 7800 Series ile değiştirdim. Sorun sanırım bundan sonra başladı.

Kasa üzerindeki Güç Kaynağı yeterli enerji sağlayamadığı için performans gerektiren anlarda (Oyun), anakarta yeteri kadar enerji gitmediğinden işlemci fanı yavaş çalışmaya başlıyor. Isı yükselince anakartım, işlemcinin çatlamaması için otomatik restart atıyor. Bu da oldukça sinir bozucu bir durum.

Gigabyte H55M-S2 anakart, Intel Core i7 870 @ 2.93GHz ve yukarıda da bahsettiğim gibi AMD Radeon HD 7800 ekran kartı kullanıyorum. Eğer yanlış okumuyorsam şu an kullandığım Güç Kaynağı 320 Watt değerinde.

Şimdi geldik soruya. Hangi marka ve hangi değerde (Watt) güç kaynağı almamı önerirsiniz? Örneğin, CM 400 Watt yeterli olur mu? Son zamanlarda Güç Kaynağı pazarını hiç takip edemedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı