AMD Radeon R5 M320 ekran kartının devreye girmemesi

144074

Kilopat
Makaleler
1
Dün bir konu açmıştım laptopumun AMD Radeon ayarları açılmıyor diye. Bugün ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar aktif ederek belki açılır dedim yine açılmadı ve AMD Radeon R4 ekran kartımı devre dışı bırakıp sadece AMD Radeon R5 ekran kartını etkinleştirdim. Oyuna girdiğimde oyun 2 3 FPS in yukarısına çıkmıyordu. 2. ekran kartım yani AMD Radeon R5 M320 bozulmuş mu, yoksa oyunlarda etkinleşmiyor mu? Ne olmuş olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapman gereken şey DDU ile güvenli modda ekran kartını tamamen kaldırmak ve laptopun kendi sitesinden uygun amd driverini indirip yüklemek. Daha sonra da değiştirilebilir grafik ayarlarından oynayacağın oyunun exe'sini yüksek performanslı olarak ayarlaman gerek.

Yapman gereken şey DDU ile güvenli modda ekran kartını tamamen kaldırmak ve laptopun kendi sitesinden uygun amd driverini indirip yüklemek. Daha sonra da değiştirilebilir grafik ayarlarından oynayacağın oyunun exe'sini yüksek performanslı olarak ayarlaman gerek.
Bunları yapıyordum zaten fakat ekran kartı ayarlarım açılmıyor DDU ile kaldırıp tekrar yüklediğimde de açılmadı ayarlar gelmiyor hiçbirşekilde.

Ekran kartı sürücülerini DDU ile tekrar silip yüklemeye çalıştığımda da hata oluştu diyor. Buna ne sebep olmuş olabilir acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,7 KB · Görüntüleme: 295
Bunları yapıyordum zaten fakat ekran kartı ayarlarım açılmıyor DDU ile kaldırıp tekrar yüklediğimde de açılmadı ayarlar gelmiyor hiçbirşekilde.

Ekran kartı sürücülerini DDU ile tekrar silip yüklemeye çalıştığımda da hata oluştu diyor. Buna ne sebep olmuş olabilir acaba?
Son sürüm driveri amd'nin sitesinden yüklediğiniz için sanırım öyle. DDU ile kaldırıp laptopun markasının kendi sitesindeki amd driveri yüklemelesin. Oradaki eski sürüm olacaktır ama büyük ihtimal çalışır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı