AMD Radeon RX 6000 serisi nasıl olacak?

Bence NVIDIA'nın bir hamle daha atmasını bekliyorlar ancak AMD şu anda işlemci kısmında tekli çekirdek (oyun )performansını arttırmaya çalışıyor diye düşünüyorum.

RTX 20XX serisine iyi rakip olurlar. F/P olmaları da büyük bir artı. En azından RTX 2080Ti gibi bir karta yetişebilirlerse konuşulur.

Onun haricinde, dizüstülerde oldukça gerideler. Rakip Nvidia, RTX 2080 Super'e kadar tüm kartlarını dizüstü bilgisayarlara koyabildi. AMD'nin bu konuda çok fazla çaba göstermesi gerek.

Ray Tracing önceden yoktu ve kimse eksikliğinide hissetmiyordu. Belki ben hiç RTX özellikli ekran kartı kullanmadığım için öyle geliyor ama bana göre sadece pazarlama taktiği. AMD yazılımsal olarak ışın izleme destekleyecekmiş. Bakalım neler olacak.

Ben bu ray tracing ayarına oldum olası kıl oldum. Sanki önceki oyunlarda yansıma diye bir olay yoktu da ilk defa bunlar çıkardı. Neticede grafik ayarı, oyun izin verse açıp sorunsuz kullanabiliriz. Zamanında GTA 5'e nvidia için kenar düzeltme ayarı(TXAA) getirmişlerdi. MSAA 8X'den bile daha iyi gösteriyormuş felandı. Nvidia kart kullanmama rağmen bir olayını görmedim. Anca satış stratejisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı