AMD Radeon sürücü güncelleme sonrası sıcaklık artışı

basganmemduh

Decapat
21.4.1 sürümü yani 21 Nisanda çıkan sürümü kurdum. Fakat ekran kartım 32 derecelerde çalışırken boşta şu an 37 derecede çalışıyor. Sizde de böyle bir etki yaptı mı?
Düzeltmek için ne yapabilirim? RX5500 XT kullanıyorum. Ve bir daha asla ama asla AMD'nin ekran kartlarından almam. Aldığımdan beri hep bir sorun oldu.

Yeni sürümü DDU ile kaldırıp bir önce ki sürümü tekrardan kurabilirsiniz.
Bu sürümü kurabilirsiniz önerilen haricinde isteğe bağlı sürücü indirip kurmanızı tavsiye etmem kararlı olsa bile dahil. Ayrıca AMD Radeon'dan otomatik güncellemeleri kapalı tutmanızı, tavsiye ederim.
Revizyon numarası
Adrenalin 2020 Sürümü 20.11.2 Önerilen (WHQL)
Dosya boyutu
443 MB
Yayın tarihi
18.11.2020

1619126317402.png

DDU ile sürücüyü kaldırıp alttaki "adrenalin 2020 Edition 21.3.1 recommended (WHQL)" sürümünü indirin bu sürüm kararlı herhangi bir sorun çıkmaz.

21.4.1 sürümü yani 21 Nisanda çıkan sürümü kurdum. Fakat ekran kartım 32 derecelerde çalışırken boşta şu an 37 derecede çalışıyor. Sizde de böyle bir etki yaptı mı?
Düzeltmek için ne yapabilirim? RX5500 XT kullanıyorum. Ve bir daha asla ama asla AMD'nin ekran kartlarından almam. Aldığımdan beri hep bir sorun oldu.

İlginç ama şu an boşta 29 derecelerde çalışıyor bilgisayarı yeni açtım. Radeona hiç girmeden değer böyle. Radeona girince ekran kartı kullanımı %20-%30'lara çıktı ama sıcaklık 31 dereceyi geçmedi.
Şu an stabile yakın çalışıyor. Neden böyle bir şey oldu anlamadım. Sanırım bir kereliğine bilgisayarı kapatıp açmak gerekiyormuş, 3-4 kere yeniden başlatmıştım gece düzelmemişti. Bu arada önerilen güncelleme yüklendi zaten isteğe bağlı değildi 21.4.1 sürümü. Yani silmeme gerek yok sanırım.

Bende de aynı kart var hocam. Bende oyunlarda donma oldu bu güncellemeyi yaptıktan sonra. Bu sürücü sorunlu sanırım.

Geri
Yukarı