AMD RX 5500XT sürücü kurulurken siyah ekran hatası

Xvenom

Centipat
Daha fazla  
RAM
ripjaws 2x8 3600 mhz cl 18
İşlemci
r5 3600x
Sorun Sapphire RX 5500 XT Nitro+ 8 GB ekran kartımda. Ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalıştığımda ek seçeneklerden fabrika ayarlarını seçtiğim zaman yeniden başlatıldığında belli bir kısmını indirdiğinde siyah ekran geliyor ve otomatik onarım moduna atıyor. Onarım modundan PC'yi açtığımda yine kurup bu sefer fabrika ayarları sıfırlama tikini kapattığım zaman ise kendini yeninden başlatmadan belli bir süre sonra yeniden siyah ekran geliyor ve tekrardan otomatik onarım moduna atıyor. Bütün driverları denedim. 20'den fazla format attım. Güvenli modda DDU ile ekran kartı driverların'ı sildim olmadı Windows Update'leri yaptıktan sonra Driverlar'ı kurmayı denedim ve yine üstte bahsettiğim hatayı verdi. Windows'um son sürüm ve aktivasyon edilmiş halde. Chipset kurulumları yapmama rağmen hala hata devam ediyor. Anakart BIOS'unuda güncelledim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum 2 haftadır böyle.

PCI-e slotları daisychain bağlantı yöntemi ile mi bağlı yoksa 2 ayrı kablo ile mi besliyorsunuz? Diğer ekran kartı socketlerini denediniz mi? Fan çalışıyor mu? PSU nuz kaç watt? Mümkünse PCI-e bağlantı yerinin fotoğrafını atabilir misiniz? Ekran kartını çıkarıp giriş bölgesini silgi ile temizleyin. Silgi artığı kalmamasına dikkat edin. Anakart üzerinde EZ Debug ışıklarından herhangi biri çalışıyor mu siyah ekran esnasında?

Yeni konular

Geri
Yukarı