AMD RX 5600 XT Driver sorunları var mı?

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Forumda daha çok 5700 ve 5700 XT ile ilgili Driver sorunları gördüm ve sorun yaşayanlar uzak kalınması gerektiğini söylüyorlar. 5600 XT ile ilgili şimdiye dek sorun görmedim, fiyatı 1660S ile aynı fakat Driver konusunda sorun yaşatıyor mu onu bilmiyorum. Önceden Driver sorunları var mıydı, var olduğunu varsayarsak hala devam ediyor mu? Kart hakkında şikayet görenler de yazabilir fakat bizzat kartı kullanan arkadaşların yorumları benim için daha önemli, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI RX 5600XT Gaming X kullanıyorum 2 aydır. Hiç sorun yaşamadım.
Yılın ilk çeyreğinde yazılmış bir kaç olumsuz yorum gördüm. Uzun saat açık kalınca siyah ekran vb. Eğer dediğiniz gibi şu 2 ayda sorunlar düzeldiyse tercih edebilirim.

Ben de PowerColor marka var 5600 XT. Uzun saatler yükte çalışınca siyah ekran verip reset atıyor pc maalesef.
Güncel hali demi hocam. Yani markadan markaya değişen bir durum var gibi yukarıdaki arkadaşın yorumu doğruysa. Anlaşılan yüksek ihtimal 1660S alıcaz.
RTX 2060 alın zaten aynı ayardalar.
2060 fiyatları pahalı hocam bir tık. Sistem toplanıcak ve bütçe kısıtlı. Aslına bakarsanız 5600 XT için bile kısıtlı fakat driver sorunları olmasa aradaki fiyat farkına değecek performans artışı var.

Güncel hali demi hocam. Yani markadan markaya değişen bir durum var gibi yukarıdaki arkadaşın yorumu doğruysa. Anlaşılan yüksek ihtimal 1660S alıcaz.
Evet driverlarım da güncel hala oluyor arada. Driver güncellemeleriyle çözülür büyük ihtimalle ama şuanlık durum bu.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın fakat, 5600 XT kesinlikle almayın ilk önce Pulse modelini aldım. Siyah ekran ve ani dropları çok yaşadığım için iade edip Mech OC modelini aldım Mech OC'de hiçbir sorun yoktu tatlı tatlı ilerliyorduk ( yeni BIOS ), sıcaklıklar falan enfes. Taaki bir daha siyah ekran görene kadar. Şu an 1660S Gaming X kullanıyorum. İyiki de 1660S'e geçmişim. RX 5xxx serisi hala tam anlamıyla oturmadı. Kesinlikle önermiyorum!
1660S'e bir de OC yaptım. Kartta 1 tane sorun yok yemin ediyorum. Performans olarak 5600XT'nin gerisinde ama takıla takıla PC'ye reset ata ata kullanacağıma. 10 FPS az daha alırım daha iyi

Konuyu hortlatmak gibi olmasın fakat, 5600 XT kesinlikle almayın ilk önce Pulse modelini aldım. Siyah ekran ve ani dropları çok yaşadığım için iade edip Mech OC modelini aldım Mech OC'de hiçbir sorun yoktu tatlı tatlı ilerliyorduk ( yeni BIOS ), sıcaklıklar falan enfes. Taaki bir daha siyah ekran görene kadar. Şu an 1660S Gaming X kullanıyorum. İyiki de 1660S'e geçmişim. RX 5xxx serisi hala tam anlamıyla oturmadı. Kesinlikle önermiyorum!
1660S'e bir de OC yaptım. Kartta 1 tane sorun yok yemin ediyorum. Performans olarak 5600XT'nin gerisinde ama takıla takıla PC'ye reset ata ata kullanacağıma. 10 FPS az daha alırım daha iyi
Büyük ihtimal 1660S alıcaz hocam, teşekkürler yorumunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı