Çözüldü AMD RX 5700 XT Siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kafkef89

Hectopat
Arkadaşlar bugüne kadar aldığınız siyah ekrandan marka model fark etmez nasıl kurtuldunuz ? Yapacağınız yönlendirme ile ben dahil birçok arkadaş bu sorundan belki kurtulmuş olacak.

Çözüm
Mail attım.

Ben geçen gün RAM'lerin hızını BIOS'tan yükselttim ancak RAM'lere OC yapmadan önce de siyah ve mavi ekran alıyordum. Sizce RAM'leri Memtest ile kontrol etmeme gerek var mı?

Sorunu ekran kartını değiştirerek çözdüm. İade ettim ekran kartını, sorunları söyledim fatura bedelince para iadesi yaptılar. RTX 2070 aldım şu an aynı hatayı aldığım şeylerde sorunum gibi bir hata almadım.
Radeon ayarlarını yazar mısın ? Ben de deneyim.
Yalnız ben XFX RX 590 kullanıyorum yani benim kullandığım ayarlar sizde stabil bir şekilde çalışmayacaktır maalesef. Gerçi mesela aynı marka aynı model ekran kartı kullansak bile aynı ayarlarda ben stabil değerler alırken siz alamayabilirsiniz. Bu da ekran kartlarında kullanılan silikon kalitesi farkından kaynaklanıyor. Bu sorunun yazılımsal olma ihtimali gibi donanımsal olma ihtimali de vardır. Eğer yazılımsal kaynaklı bir sorun ise çıkan bütün sürücüleri tek tek denemek, Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini değiştirmek düşürmek, undervolt gibi yöntemler belki çözüm olabilir. Ve bu ayarları başkalarına sormak yerine kendiniz kendi kartınız için çalışan stabil bir ayar bulmalısınız. Bu bahsettiğim ayarları MSI Afterburner ya da Radeon programı üzerinden yapabilirsiniz. Ben Radeon programını kullanıyorum. Eğer Radeon programı üzerinden yapacaksanız ayarların sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.

Dosya Ekleri

• 12.PNG
    12.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 49

Yeni konular

Geri
Yukarı