AMD Ryzen 1500X Nasıl Overclock Yapılır?

Colonel Kurtz

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işlemcime overclock yapacağım az da olsa fayda sağlar diye.
3.70'e boots'layabileceğimi söylüyor, ama sınırda şu an 3.50 kullanıyorum. AMD Ryzen Master kullanmayı bilmiyorum, bilen varsa lütfen yardımcı olsun, istediği bilgileri paylaşabilirim. Not: Güç ayarlarından işlemci kullanımını %100 getirdim.

BIOStan 4.0 GHZ olarak ayarlayabildim ve sorunsuz sekilde kullaniyorum. Ayrica stok fan ile kullanıyorum. 4.1 GHZ ayarladigimda PC acilmadi ve anakart pilini cikartarak sifirlamak durumunda kaldim.
Boost modunu kapat, voltaji 1.40 olarak ayarla. Islemci hizinida 4.0 a kadar ayarlayabilirsin. Ben bu sekilde kullaniyorum.

BIOStan 4.0 GHZ olarak ayarlayabildim ve sorunsuz sekilde kullaniyorum. Ayrica stok fan ile kullanıyorum. 4.1 GHZ ayarladigimda PC acilmadi ve anakart pilini cikartarak sifirlamak durumunda kaldim.
Boost modunu kapat, voltaji 1.40 olarak ayarla. Islemci hizinida 4.0 a kadar ayarlayabilirsin. Ben bu sekilde kullaniyorum.

Üretimine, serisine bağlı olarak değişebiliyor. Aynı model işlemci kullansanız dahi başkalarıyla aynı hızları yakalayamayabilirsiniz. Biraz deneme yanılma işi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı