AMD Ryzen 1700X ve RX480 için soğutucu önerisi

OC yaparken sorunumuz sıcaklık değil. Dolayısıyla sıvı soğutmalara çok ama çok yakın performans veren Noctua NH D15 alırsanız 4 Ghz'de rahatça kullanırsınız. Daha ötesine zaten üretim süreci sebebiyle ulaşamıyorsunuz. Ya 100 Mhz daha OC edersem diye iki kat para verip, su sızdırma riskine girmemeniz makul olacaktır.

Ve masterliquide de zaten am4 için kit var. Bekleme olmayacak yani...

Sokağa para saçıp sızma riski almanıza rağmen bahsettiğim soğutucudan daha iyi bir sonuç almayacaksınız. Keyfiniz bilir. Ben uyarımı yaptım. Umarım sızma yaşayıp anakart+ekran kartını yaktıktan sonra da aynı kararlılıkla "sızarsa sızsın" demek durumunda kalmazsınız.

Sokağa para saçıp sızma riski almanıza rağmen bahsettiğim soğutucudan daha iyi bir sonuç almayacaksınız. Keyfiniz bilir. Ben uyarımı yaptım. Umarım sızma yaşayıp anakart+ekran kartını yaktıktan sonra da aynı kararlılıkla "sızarsa sızsın" demek durumunda kalmazsınız.

O benim görüşüm değilmi. Kaç kişininki sızmış ? Noktua iyi olabilir ama bana 2 defa söyledin aynı şeyi bende sıvı soğutucu dedim. Sonradan yine öneri yapıyorsun. Şuan masterliquide 80 euro civarında. Noktua ise 95 euro ve çok kaba. Herkesin kullanmak istediği şey farklıdır o yüzden ısrara gerek yok.

O benim görüşüm değilmi. Kaç kişininki sızmış ? Noktua iyi olabilir ama bana 2 defa söyledin aynı şeyi bende sıvı soğutucu dedim. Sonradan yine öneri yapıyorsun. Şuan masterliquide 80 euro civarında. Noktua ise 95 euro ve çok kaba. Herkesin kullanmak istediği şey farklıdır o yüzden ısrara gerek yok.
Kime ne tavsiye verdiğime bakmıyorum. AM4 soğutucu lazımsa herkese önerim Noctua NH D15. Çünkü en akıllıca soğutucu o. Sana iki defa söylediğimin dahi farkında değilim. İstediğin neyse onu al, keyfin bilir. Internette sızdırmadan muzdarip dolu insan var. Corsair'de bile yaşanabilen bir olay. Cooler Master'de yaşanırsa asla şaşırmam. Al sıvı soğutucunu hayırlı uğurlu olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı