AMD Ryzen 1700X ve RX480 için soğutucu önerisi

Frozr L gibi 1 kiloluk enkazı sakın o işlemciye takmayın.
Dediğim gibi o işlemcinin stok fanı gayet şık ve performanslı. Ayrıca RX 480 için zaten OC gereksiz. O stok fanın ötesi sıvı soğutma olur arkadaşın dediği gibi.
Eğer silikon kalitesinden kısılmamış ise işlemciye bir şey olacağını zannetmiyorum.

Bütün kasanın içinde 2 adet fan bulunacak? Biri işlemcinin tepesinde diğeri ekran kartının.Ne bileyim, ekstra bir fanın RAM'lere üflemesi gerekmez mi? Ya da kasanın arkasına sabitlenmiş bir fanın kasa içine gelişi güzel üflemesi? Ya da güç kaynağı ısınırsa diye güç kaynağına bakan bir fan?

Merhaba,

Technopat Ryzen sistem incelemesindeki Masterbox kasamızı izlediniz mi?

Gerçi haklısınız AMD'nin yaptığı işlemciye CoolerMaster layıkıyla bir stok soğutucu yapmıştır :D

Hatta Ryzen 1700 ün içinden çıkan stok soğutucunun RGB fanını da Cooler Master yapmış gözüküyor :)

Dosya Ekleri

• amd2.jpg
    amd2.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 140
  • amd3.jpg
    amd3.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 122
Merhaba,

Technopat Ryzen sistem incelemesindeki Masterbox kasamızı izlediniz mi?

Hatta Ryzen 1700 ün içinden çıkan stok soğutucunun RGB fanını da Cooler Master yapmış gözüküyor :)
Zaten CoolerMaster'in stok soğutucuları ürettiğini biliyorum ancak yine de sizin şirket adına açıklama yapmanız daha faydalı olmuş :)

Aslında 1700X yerine 1700 almaya karar verdim,kutunun içinden çıkacak fan yeterli olur diye düşünüyorum,ancak Asus RX480'in WingBlade 0dB fanlara sahip ekran kartını alırsam,ekran kartı için üstündeki 3 adet wingblade fanlar yeterli olur mu?

Coolermaster'dan sıvı soğutma almak pek makul değil. AIO sıvı soğutmalar sızma yapabiliyor. Corsair'ın sızdırma durumunda oluşan zararı karşılama politikası var, Cooler Master'de ise yok. 600 Lira bu sıvı soğutucuya vereceğinize, 400 TL'ye AM4 uyumlu Nocuta NH D15 Dual Fan soğutucu alıp Corsair H110i performansı alınır ve sızma gibi bir sorunla da karşılaşmazsınız. Ayrıca 1700'ün stok soğutucusu da oldukça iş yapacak bir soğutucu. Voltajı olabildiğince düşük tuttuğunuz bir OC ile(yani iyi ayarlanmış bir manuel oc) 3,6 Ghz-3,7 Ghz'e rahatlıkla çıkabiliyor. 400 liralık soğutucunuzla 4 Ghz garanti yaparsınız, şanslıysanız 4,1'i görürsünüz. Çok çok şanslıysanız da 4,2 yapar. 1,45'ten fazla voltaj katiyen vermeyin. 1,4 ise idealdir. 1,4 ile bütün 1700'ler 4 Ghz görüyor, iyiler 1,42 ile falan 4,1 en iyiler de 1,40-1,45 arası 4,2 görüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı