AMD Ryzen 2600 işlemci edc (CPU)%99 sorunu

mertbektas12

Hectopat
Merhaba, AMD Ryzen 2600 işlemci kullanıyorum bilgisayarımı 3 gün önce topladım. Ryzen Master isimli uygulamada hiç güç yokken bile 3.9GHz'de çalışıyor işlemcim ve edc(CPU) yazan kısım %90 %60 aralarında geziyor sürekli bir arkadaşımda Ryzen işlemci kullanıyor ve aynı programdan baktığımızda onun işlemcisi yük altında son GHz'de çalışmıyor. BIOS'tan CPU Boost'u kapattığım zaman ise 3.4GHz'ye düşüyor ama yine sabit kalıyor hiçbir yük yok iken. Sorun kasa ve pusta sanıyordum gidip kasa ve PSU'mu yeniledim üst model aldım Plus Power sup. Aldım fakat sorun değişmedi. Ayrıca CoD warzone oyununda 75 dereceye kadar çıkıyor işlemcim ekran kartıma göre daha fazla ısınıyor.

ASUS B450M S2H.
8x2 Neo Forza 3200 RAM.
MSI RX 590 Armor 8 GB.
600W 80+ Power Supply.

Dosya Ekleri

• qwewqe.PNG
    qwewqe.PNG
    44,8 KB · Görüntüleme: 307
Dostum aynı işlemci sahibim. Bende böyle bir problem yok. Oyunlarda en fazla 62-65 derece arası gidip geliyor. Ryzen master programını kaldırmalısın. Birde güç seçeneklerinden hangisini kullanıyorsun.

Dostum aynı işlemci sahibim. Bende böyle bir problem yok. Oyunlarda en fazla 62-65 derece arası gidip geliyor. Ryzen master programını kaldırmalısın. Birde güç seçeneklerinden hangisini kullanıyorsun.
Ryzen Balanced kullanıyorum ama dengeli olanıda denediğimde bir değişiklik görmedim.
Acaba sizin işlemcinizin yük altında değilken ghz değeri nedir?
Ryzen Master uygulaması mavi ekran almanıza sebep olur. Kaldırmanız en iyisi. İşlemci için 75 derece civarı sıkıntı yok. Gayet normal.
Birde bios ayarlarından ramlerimin 3200mhz çalışması için xmp ayarını açtım. Bunun bir etkisi olur mu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı