AMD Ryzen 3 2200G ve MSI 1050 Ti 4 GB Gaming X darboğaz

Rookiemelon

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim affola. Sistemimi alalı 2 yıl oldu pek bir bilgim yoktu o aralar toplarken bilgim yoktu son 3 aydır Valorant oyununa takılmış bulunmaktayım sistemim şu: AMD Ryzen 3 2200G, MSI 1050 Ti Gaming X 4 GB, 8x2 Crucial 2400 MHz RAM, anakart MSI b 350M Pro VD Plus. Sorum ve sorunum şu normal şartlarda arkadaşımda da aynı sistem var.

Benim işlemcim grafikler en yüksekte olsa da en düşükte olsa da her türlü %90 kullanıyor. En düşük ayarlarda işlemcim %100'e kadar çıkıyor. Ekran kartı %16 kullanılıyor. En yüksek grafiklere aldığımda ise ekran kartını %50 kullanıyor. Darboğaz olduğunu düşünüyorum ama işlemci ekran kartını besleyebilir diyorlar. Sorun çıkarmaz diyorlar. Yakın zamanda Ryzen 5 2600 almayı planlıyorum. Bu konuda ne dersiniz veya tavsiyeniz neler?

FPS olarak istediğiniz değerleri alıyorsanız çok sıkıntı etmeye gerek yok. RAM'lerinizin 2400MHz olması iyi değil en az 3000MHz olmalı AMD sistemlerde. Bunları yükseltirseniz FPS daha da artar.

2666 MHz RAM Ryzen 5 3400G kullanıyorum sizce yeterli mi 8x2 3200 MHz almayı düşünüyorum yeterli değilse RX 570 takacağım yaza doğru alırsam.

Oyunlarda alınan FPS değeri ne acaba? Eğer 60-75 gibi değerleri hiç geçmiyorsa Vsync açık olabilir. İlgili oyunun ayarlarında bu seçeneği kapatın. Eğer sorun FPS kilidiyle alakalı değilse daha yüksek frekanslı RAM veya daha üstün işlemci almayı düşünürsünüz.

R5 2600 ile rahat edersiniz. 2200G, bu piyasada rahat satılır. Valorant işlemci odaklı olduğu için değerler normal. İşlemci odaklı oyunlarda dediğiniz gibi kullanımlar olabiliyor. Darboğaz, sisteme zarar vermez.

Geri
Yukarı