AMD Ryzen 3600 4.5GHz stabilite nasıl?

Forcerecon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Clock tuner programı ile AMD 3600 işlemcimi o.c. Yaptım ve bana daha stabil geldi. Şu an 1.25V ile 4.5GHz hız alıyorum. AIDA64 stabilite testi resimde ki gibi. Sizce değerler nasıl? Ayrıca Prime95 testi yapamıyorum direkt program kapanıyor testi başlatır başlatmaz.

stabilitytest.png

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 53
Hocam AIDA64 düşük bile gösteriyor değerleri bende HWMonitor 10 derece daha fazla gösteriyor mesela ona göre ve daha doğru olduğunu düşünüyorum ısı konusunda.

Yük altında kapanabilir.
Stress testi yaptım zaten kapanmadı.
Gayet iyi ama aida64 le fazla zorlamamanı öneririm. İşlemciyi çok yoruyor.
Böyle denemeler yapınca stabiliteyi görmek için test yapıyorum.
Asıl AIDA yormuyor. Prime95 ile small FFT testi yap büyük ihtimal kapanacaktır.
Prime95'te test yapmaya çalışıyorum ama program hata vermeden kendini kapatıyor. Büyük ihtimalle Clock Tuner programı engelliyor yada çakışıyorlar.

Stress testi yaptım zaten kapanmadı.

Böyle denemeler yapınca stabiliteyi görmek için test yapıyorum.

Prime95'te test yapmaya çalışıyorum ama program hata vermeden kendini kapatıyor. Büyük ihtimalle Clock Tuner programı engelliyor yada çakışıyorlar.
Hayır prime95 epey ağır bir test çekirdek kapanması yaşıyorsunuz ve sistem kapanıyor anladığım kadarıyla.

Hocam AIDA64 düşük bile gösteriyor değerleri bende HWMonitor 10 derece daha fazla gösteriyor mesela ona göre ve daha doğru olduğunu düşünüyorum ısı konusunda.
Cine Beach ile test yaptığımda da aynı dereceleri görüyorum. Amd Ryzen Master'da aynı dereceleri veriyor.
Hayır prime95 epey ağır bir test çekirdek kapanması yaşıyorsunuz ve sistem kapanıyor anladığım kadarıyla.
Hayır, sistemde kesinlikle kapanma durumu yok. Sadece program kapatıyor kendini. Sistem çalışmaya devam ediyor.

Cine beach ile test yaptığımda da aynı dereceleri görüyorum. AMD Ryzen Master'da aynı dereceleri veriyor.

Hayır, sistemde kesinlikle kapanma durumu yok. Sadece program kapatıyor kendini. Sistem çalışmaya devam ediyor.

3600X'i 1.3v 4.4GHz test yaptığımda bende de kapanıyordu. Program kendini kapatıyor çünkü çekirdek kapanıyor @Kelebek_1034'ün dediği gibi.

Cine Beach ile test yaptığımda da aynı dereceleri görüyorum. Amd Ryzen Master'da aynı dereceleri veriyor.

Programın kapanması hakkında bilgim yok dostum yanlış anlamışım kusura bakma ama yine de aynı sebepten olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı