AMD Ryzen 5 1600 AF uygun tedarik

H4sanTV

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bildiğiniz gibi AMD Ryzen 5 1600 AF kendi fiyat bandında en iyi işlemci diyeceğimiz bir işlemciydi fakat 3100 gibi işlemciler çıkınca AMD bilerek ücretleri yükseltti 3100 4 çekirdekli olduğu için insanlar tercih etmekte kararsız kalıyor size bugün AMD Ryzen 5 1600 AF'nin nasıl ucuza uygun fiyatlı tedarik edilebileceğini anlatacağım ilk önce Teknobiyotik sitesine girip PC toplama sihirbazına giriyorsunuz maalesef ki işlemciyi ucuza almanız için anakart RAM işlemci ve kasayı onlardan almanız gerekiyor bu şekilde AMD Ryzen 5 1600 AF'yi 889 TL'ye alabilirsiniz geçen hafta 854 TL'ydi fakat zamlanmış umarım yardımcı olabilmişimdir. Yanlış anlaşılmasın bu arada reklam gibi bir amacım yok tamamen sizi bundan haberdar etmek için yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam doğru. Bu aralar stok sıkıntısı var. AMD daha çok 3. nesile ağırlık veriyor.

Stok azalınca fiyatlar arttı. Ryzen 3 1200 - Ryzen 3 2300x gibi işlemcilerin kötü yanı 4 çekirdek 4 iş parçacığı olmasıydı. Ryzen 3 3100 4 çekirdek 8 iş parçacığı olduğu için sıkıntı yaratmaz gibi. Doğru biliyorsam tek çekirdekte Ryzen 5 1600 AF modele göre daha iyi ama çoklu çekirdekte daha kötü.

Bu konuyla alakalı başlık açtım ama görülmedi. Buraya da yazayım. Belki bilen biri cevaplar.

5230 liraya kağıt üzerinde şu sistemi topladım alınır mı? Tavsiye ve görüşlerinizi merak ediyorum.

Ryzen 5 1600 AF / 890 TL.

ASUS Prime B-450 Plus 3200 MHz / 905 TL.

Ayrı pakette 2 adet 8 GB 3200 MHz hperx Fury/ 664 TL.
(Neo Forza daha ucuz alınır mı?)

Dark diamond Pro mesh 4 fanlı kasa / 375 TL.

Aerocol 600W 80+ Bronze KCAS Plus PSU / 397 TL (Niye bu kadar ucuz? PSU'da Aerocool güvenilir mi?)

ASUS Dual 1660 Super Evo ekran kartı / 2000 TL (Nasıl kart? 1080P 144 Hz'de performans ve ısınma olarak soruyorum. Trendyol indirimini görünce sipariş ettim. Isınma vs. sorunları varsa geri vermek isterim. İnternette pek bir şey bulamadım.)

* Hepsi toplam kargo dahil 5257 TL

* SSD sonradan alınacak.

* Monitör ikinci el AOC 24g2u düşünüyorum. Zaten sıfırı her yerde bitmiş.

* Ryzen 5 1600AF almak için ekran kartı dışındaki parçalarda Teknobiyotik'e bağımlıyım. Sadece orada mevcut ve yalnızca PC toplama sihirbazı üzerinden satılıyor. Özellikle bu konuda fikrinizi öğrenmek istiyorum. 1600af için tek bir yere bağlanmaya değer mi?

Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı