AMD Ryzen 5 2600 sıvı soğutma önerisi

Eğer ileride 105w tdpli bir işlemciye geçerse yetersiz kalabilir. Bence almışken en az arctic e sports duo veya dual tower nh d15/S performansında bir soğutucu almalı
normalde insanların işlemcisine giden elektrik miktarı boştayken 0.800 olarak görünüyor benim hep 1.200 1.234 civarlarında bu yüzden 50 derecelerde seyrediyor bu OC olayına girer mi?

Bu arada işlemcimi 3.9 ghz OC şeklinde kullanıyormuşum şuan farkettim OC için sıvı soğutma mı almam gerekiyor? Yoksa sizlerin önerdiği kule tipi stok fanlar yeterli olur mu?

Bu arada işlemcimi 3.9 ghz OC şeklinde kullanıyormuşum şuan farkettim OC için sıvı soğutma mı almam gerekiyor? Yoksa sizlerin önerdiği kule tipi stok fanlar yeterli olur mu?
İşlemci anlık olarak o hıza çeker fakat o hızda sabit kalmaz. Önerim kule tipi iyi bir soğutucu almak. Tercih senin gene de.

Valla Artic Freezer kullanmadığım için bilgi veremeyeceğim. Kullanan arkadaşlardan yardım alabilirsin veya yeni konu açabilirsin. Ben Hyper 212 Led versiyonunu kullanıyorum. İşlemcim İ5 4590. Kararlılık testinde maximum 57 dereceyi gördü işlemci. Black Edition küçümsenecek bir soğutucu değil zaten. Cool Master bu işin ustası. Dediğim gibi ikisi arasında hangisi daha iyi performans verir bilgim yok. Ama Black Edition sağlamdır. Konu açıp bilgi almalısın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı