AMD Ryzen 5 3600 sistemde Cinebench hata veriyor

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar AMD Ryzen 5 3600 işlemcimi 1.325 V ile 4400 MHz sabitledim ve CPU-Z ile 15 dakika test yaptım stabil çalıştı. Daha altı voltajlar denediğimde PC reset attı. CPU-Z ile stabil çalıştığına göre Cinebench ile de test yapayım dedim ama Cinebench hata vererek kapanıyordu. Şimdi ise voltajı 1.35' e sabitledim ve Cinebench çalışmaya başladı. Sizce doğrusu hangisi? 1.325 V ile mi kullanmaya devam edeyim, yoksa Cinebench'in sorunsuz çalışıp test ettiği voltaj olan 1.35V ile mi kullanmalıyım? 1.325 ile ısı değer 78 dereceyi gördü, 1.35 ile 79-80 dereceyi görür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar AMD Ryzen 5 3600 İşlemcimi 1.325 V ile 4400 MHz sabitledim ve CPU-Z ile 15 dakika test yaptım stabil çalıştı. Daha altı voltajlar denediğimde PC reset attı. CPU-Z ile stabil çalıştığına göre Cinebench ile de test yapayım dedim ama Cinebench hata vererek kapanıyordu. Şimdi ise voltajı 1.35'e sabitledim ve Cinebench çalışmaya başladı. Sizce doğrusu hangisi? 1.325 V ile mi kullanmaya devam edeyim, yoksa Cinebench'in sorunsuz çalışıp test ettiği voltaj olan 1.35V ile mi kullanmalıyım? 1.325 ile sıcaklık değer 78 dereceyi gördü, 1.35 ile 79-80 dereceyi görür.

Bence sağlama al 1.35 de kullan.

Hocam bence Cinebench stabil çalıştırabilen voltaj ayarlarında kullanmanız daha mantıklı. Sonuçta aynı durum oyunda da olabilir. Açıkçası bende zar zor voltaj bulup bıraktım OC işini. Hastası oluyorsunuz yoksa :D.

Bence sağlama al 1.35 de kullan.
1,33125 V' a indirdim, şuan tekrar test yapıyorum ve stabil şekilde başlattı. Şöyle yaptım 1.325V' a tekrar geri çektim ve starta bastım, yine hata verdi, ardından 1 tık daha voltaj verdim Ryzen Master ile şuan 1,33125 V ile test çalıştı bu sefer. Bakalım test sonuçlarında puan düşüşü yaşanacak mı? Benim amacım çıktığım en üst hızda en düşük voltaj ile verimli çalıştırmak.
Cinebench'in sorunsuz çalışması stabil olduğu anlamına gelmiyor. OCCT, Prime95, Aida64 gibi programlarla stres testi yapmalısın.
CPU-Z ile zaten hali hazırda 20 DK. boyunca stress testleri yaptım. Yetmez mi sizce?

Geri
Yukarı