AMD Ryzen 5 3600 Valorant'ta 85 derece

Onurhannnn

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle şunu belirtmek isterim, biliyorum birçok başlık var bu konu hakkında ve hepsini okudum neredeyse. Şimdi durumuma geçeyim. İşlemci ben PC'de hiçbir şey yapmıyorken 40-50 derece arası oynuyor fakat oyuna(Valorant) girdiğimde bu değerler 80-85'e çıkıyordu. Ben de CBP ayarını kapatmak istemediğim için pbo ayarlarından throttle limiti 75 yaptım ve şu an işlemci 75'e sabitlendiği için üstünü göremiyor. 75'e sabitlemem bir sorun çıkartır mı? Ve sıcaklık değerlerim sizce nasıl(stok fan ile kullanıyorum)? Ayrıca sormak istediğim önemli bir husus ise ben Antalya'da yaşıyorum ve oda sıcaklığı 35-40 derecelerde, bunun sıcaklığa olumsuz yönde ne kadar etkisi olur? Son olarak da Biosta Smart Fan 5 ayarlarından Fan hızını Ultra Fast yaptım bunun ne gibi bir katkısı ya da zararı olur?

Son düzenleme:
Öncelikle işlemci sıcaklığının direk kasa hava akımı ve ortam sıcaklığıyla bağlantısı vardır. Kullandığınız kasa önden hava almıyorsa yada az alıyorsa sıcaklık değerlerinin fırlaması normal.

Seninde aklına gelen sıkıntılar olur fan ömrü kısalır. Eninde sonunda bilgisayar odanın havasından soğuyor yine de bana aşırı sıcak geldi, termal macun değişimi fayda edebilir.

Öncelikle işlemci sıcaklığının direk kasa hava akımı ve ortam sıcaklığıyla bağlantısı vardır. Kullandığınız kasa önden hava almıyorsa yada az alıyorsa sıcaklık değerlerinin fırlaması normal.
Kasa çok rahat ve açık bir yerde şu an. Kasa markası Zalman Z3 Plus
Seninde aklına gelen sıkıntılar olur fan ömrü kısalır. Eninde sonunda bilgisayar odanın havasından soğuyor yine de bana aşırı sıcak geldi, termal macun değişimi fayda edebilir.
PC iki gün önce toplandı ve termal macunda iki gün önce yenilendi doğal olarak :D

Ryzen 5 3600 çok güçlü bir işlemci sıcak bir yerde oturuyorsunuz kasanızın da hava akışı aşırı iyide değil.3600 Isı değerlerinden rahatsız olan çok insan var kasanızın kapağı açık sıcaklık değerlerine bakın olmadı soğutucu alın yapıcak bir şey yok.

Not:Montaj sırasında bir sorun olduysa hava alması yada soğutucuyu tak çıkar yapmanız bu durumda olabilir.

Ryzen 5 3600 çok güçlü bir işlemci sıcak bir yerde oturuyorsunuz kasanızın da hava akışı aşırı iyide değil.3600 Isı değerlerinden rahatsız olan çok insan var kasanızın kapağı açık sıcaklık değerlerine bakın olmadı soğutucu alın yapıcak bir şey yok.

Not:Montaj sırasında bir sorun olduysa hava alması yada soğutucuyu tak çıkar yapmanız bu durumda olabilir.
Chipset ve Bios güncellemesi yaptım ve limitlemeyi kaldırdım şu an en baba oyunda Cpu sıcaklığı 80-85, Gpu sıcaklığı ise 80 i geçmiyor. Açıkcası bu yaz sıcaklarında ve Antalyada klimasız bir odada olduğumu düşünürsek iyi bile bence, bu şekilde idare edeceğim daha sonra ekonomim düzelince soğutucu alacağım. Bu şekilde bir sorun teşkil etmez değil mi?

Chipset ve Bios güncellemesi yaptım ve limitlemeyi kaldırdım şu an en baba oyunda Cpu sıcaklığı 80-85, Gpu sıcaklığı ise 80 i geçmiyor. Açıkcası bu yaz sıcaklarında ve Antalyada klimasız bir odada olduğumu düşünürsek iyi bile bence, bu şekilde idare edeceğim daha sonra ekonomim düzelince soğutucu alacağım. Bu şekilde bir sorun teşkil etmez değil mi?
Sadece termal macunun ömrünü kısaltır o kadar ondanda bir şey olmaz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı