Elektronik AMD Ryzen 5 5600 2809 TL

Yukarıda yazdım ama iptal edilince herkes 150 euro sınırı sanmış. 150 euro sınırı ürünün vergisiz, ham fiyatı üzerinden hesaplanır. Bu üründe vergisiz fiyat 2340 TL gibi bir şeydi, o da 130 euro civarına denk geliyor. Amazon belli ki yanlış fiyatlama yapmış, bu yüzden siparişleri iptal etmiş.

Geçen yıl piyasada ekran kartı bulunamazken uygun fiyatlı Zotac 2060 giriyordu devamlı stoğa, herkesin siparişler iptal ediliyordu. Muhtemelen aynı durum var yine.
Hocam 5600g için parayı çekti karttan. Geçenlerde 2801 liraya SSD sipariş geçecektim yine iptal etti. SSD hala stokta, hala aynı fiyat.

Yukarıda yazdım ama iptal edilince herkes 150 euro sınırı sanmış. 150 euro sınırı ürünün vergisiz, ham fiyatı üzerinden hesaplanır. Bu üründe vergisiz fiyat 2340 TL gibi bir şeydi, o da 130 euro civarına denk geliyor. Amazon belli ki yanlış fiyatlama yapmış, bu yüzden siparişleri iptal etmiş.

Geçen yıl piyasada ekran kartı bulunamazken uygun fiyatlı Zotac 2060 giriyordu devamlı stoğa, herkesin siparişler iptal ediliyordu. Muhtemelen aynı durum var yine.
Kafasına göre sipariş iptal edebilir mi bu şekilde?

Hocam 5600g için parayı çekti karttan. Geçenlerde 2801 liraya SSD sipariş geçecektim yine iptal etti. SSD hala stokta, hala aynı fiyat.

Bazı istisnalar dışında zaten Germany satıcılı ve 3000 TL üzeri fiyatlı ürünler satışa kapalı artık. Alınanları da iptal ediyorlar. SSD’de deki de sistemsel bir sorundur. DH Forumda bazı kişiler normal kargo yerine öncelikli kargo yapıp sipariş vermiş, onlarda iptal yokmuş mesela.

150 Euro sınırının vergi eklenmemiş fiyatı olduğundan emin misiniz? Ben sırf ekstra vergi gelmesin diye Amazon MH'ne ulaştığımda bana vergi dahil yani ödeme sayfasındaki fiyat baz alındığını söylemişti.

Kafasına göre sipariş iptal edebilir mi bu şekilde?

Bu da bir şey mi, Amazon İtalya geçen yıl 3080 siparişim için parayı çekti, 1 ay el koydu paraya, 1 ay sonra ürün temin edilemedi diye iptal etti. 10000 TL para bu arada. Amazon iyidir hoştur da böyle vukuatları da boldur, bunu göze alıp sipariş vermek lazım.

150 Euro sınırının vergi eklenmemiş fiyatı olduğundan emin misiniz? Ben sırf ekstra vergi gelmesin diye Amazon MH'ne ulaştığımda bana vergi dahil yani ödeme sayfasındaki fiyat baz alındığını söylemişti.

Evet eminim, MH bilmiyor.

R5 5600G alacağım ama sipariş iptal olduğu için para içerde kaldı. Ne zamana iade edilir bir bilgisi olan var mıdır?

Arkadaşlar ilk sipariş geçenlerden biriyim. 5 defa denedim. Ürün stokta değilmiş. MH ile görüştüm yanlış stok açılmış olabilir diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı