AMD Ryzen 5 5600 PC'ye W11 kurulur mu?

voltage

Decapat
Yeni bir sistem alacağım linkini de bırakacağım az sonra. Alacağım sistemde AMD Ryzen 5 5600 var fakat:

Microsoft'un sitesine göre bu işlemci W11 kaldırmıyor. AMD Ryzen 5 5600X kaldırıyor ama ikisi arasında fiyat olarak çok fark var o yüzden AMD Ryzen 5 5600 almak istiyorum, AMD Ryzen 5 5600X'i değil. Sosyal'de gördüm herkes kaldırır diyor ama bazı konularda kaldırmıyor gibi gözüküyor. Çok panik yaptım. AMD Ryzen 5 5600 işlemcisi olan bir arkadaş varsa SS atabilir mi? Veya beni kesinlikle ikna edecek bir kanıt lazım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Alacağım sistemde şu arkadaşlar:

Bu ama RAM'ler 2. si Goodram olan.
Depolama da 4. SSD Team 1TB olan.
Bir de PSU 750W 2. si.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam istisnalar var mıdır çünkü farklı forumlar olmadığını gördüm.

Yeni bir sistem alacağım linkini de bırakacağım az sonra. Alacağım sistemde AMD Ryzen 5 5600 var fakat:

Microsoft'un sitesine göre bu işlemci W11 kaldırmıyor. AMD Ryzen 5 5600X kaldırıyor ama ikisi arasında fiyat olarak çok fark var o yüzden AMD Ryzen 5 5600 almak istiyorum, AMD Ryzen 5 5600X'i değil. Sosyal'de gördüm herkes kaldırır diyor ama bazı konularda kaldırmıyor gibi gözüküyor. Çok panik yaptım. AMD Ryzen 5 5600 işlemcisi olan bir arkadaş varsa SS atabilir mi? Veya beni kesinlikle ikna edecek bir kanıt lazım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Alacağım sistemde şu arkadaşlar:

Bu ama RAM'ler 2. si Goodram olan.
Depolama da 4. SSD Team 1TB olan.
Bir de PSU 750W 2. si.

R5 2600 işlemciyle Windows 11 kullandım ben TPM 2.0 aktif et kullan.

Endişe edilecek bir durum yok direk kaldırıyor. Anakarttan TPM açman yeterli 1. nesil Ryzen işlemciler bile de çalışıyor Win11. Ayrıca anakartın web sitesinden de görebilirsin Windows 11 desteğini.

A520M H Anakart

TPM

Hocam çok sağ olun yüreğime su serpildi gerçekten. Hocam peki almayı düşündüğüm biligsayar Windows 10 deneme sürümü ile geliyor yazıyor güncelleştirmeleri denetle dedim diyelim bütün güncelleştirmeler yapıldıktan sonra W11'e yükseltme kısmı gelecek değil mi?

Öyle de gelebilir ama sana tavsiyem direk kendin ISO indirip USB ile kurman en verimlisi olacaktır. Windows 10 üzerine güncelleme ile 11 kurmanı tavsiye etmem şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı