AMD Ryzen 5 5600X uyumlu anakart önerisi

eses

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, alacağım işlemciyi AMD Ryzen 5 5600X olarak belirledim ve tam uyumlu anakart bakıyorum.

Ben MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi'yi almayı düşünüyorum.

Sebep:
  1. Wi-Fi.
  2. PCIe. 4.0 desteği.
  3. Anakarta 1300 TL civarı bütçe ayırmıştım bu da 1262 TL.
Sizlerin önerilerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
B550M PRO-VDH WIFI sağlam, MSI'ın en giriş B550 chipsetli modelellerinden biri olsa da VRM'i gayet güzel, Ryzen 5 5600X için yeterli.

Eğer Wi-Fi gerekmeseydi MAG B550M BAZOOKA önerirdim, aynı anakartın daha iyi VRM soğutmasına sahip ve Wi-Fi'sız versiyonu :D. Bir de görünüm farkı var tabii.

O anakart iyidir. Lakin önce BIOS güncellemeniz gerekiyor.

Teşekkür ederim.

B550M PRO-VDH Wi-Fi sağlam, MSI'ın en giriş B550 chipsetli modelellerinden biri olsa da VRM'i gayet güzel, Ryzen 5 5600X için yeterli.

Eğer Wi-Fi gerekmeseydi Mag B550M Bazooka önerirdim, aynı anakartın daha iyi VRM soğutmasına sahip ve Wi-Fi'sız versiyonu :D. Bir de görünüm farkı var tabii.

Aslında biraz kafam karıştı. Uzun yıllar donanım güncellemesiyle kullanabileceğim bir anakart seçmeye çalışıyorum. Görünüm hiç önemli ama eğer öneriniz uzun vadede daha iyi ise Wi-Fi kırmızı çizgim değil :D

Aslında biraz kafam karıştı. Uzun yıllar donanım güncellemesiyle kullanabileceğim bir anakart seçmeye çalışıyorum. Görünüm hiç önemli ama eğer öneriniz uzun vadede daha iyi ise Wi-Fi kırmızı çizgim değil :D

Uzun vadede ikisi de sıkıntı çıkartmaz.
VRM soğutucusu daha iyi dediğime bakma, arada dağlar yok yani, B550M PRO-VDH Wi-Fi'da sağlam :D.

Geri
Yukarı